06:06|پنجشنبه, مرداد 20 ,1401
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1400 - 11:47
کد خبر: 16393

آغاز طرح ممنوعیت سفر از امروز

از ساعت ۱۲ امروز تا ۱۷ خرداد، منع تردد بین استان‌های سراسر کشور اجرا می‌شود.
آغاز طرح ممنوعیت سفر از امروز

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، محدودیت تردد بین استان ها، بدون رنگ‌بندی اعمال می‌شود بر این اساس ورود به شهر‌های قرمز و خروج از این شهر‌ها یک میلیون تومان و ورود به شهر‌های نارنجی و زرد و خروج از آن‌ها ۵۰۰ هزار تومان جریمه دارد.

طرح منع تردد شبانه هم از ساعت ۲۲ تا سه بامداد در تمام شهر‌های کشور جاری است و متخلفان ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.
به گفته رئیس پلیس راهور در حال حاضر ۱۳ شهر قرمز و ۲۱۳ شهر نارنجی داریم و پلیس تا کنون بالغ بر ۸۰۰ هزار ساعت نفر در حوزه منع تردد و در راستای مقابله با بیماری کرونا فعالیت کرده است و تقریباً تمام استان‌ها و شهر‌ها مشمول تردد بودند.
سردار هادیانفر متذکر شد: در طرح جدید علاوه بر استقرار‌ها در نقاط مختلف، در دو هزار ۵۰۰ نقطه کشور استقرار خواهیم داشت، همکاران بنده برای تذکر و انصراف از سفر رانندگان، به صورت فیزیکی در جاده‌ها حضور خواهند یافت همچنین دوربین‌های پلیس در این رابطه فعال هستند.

این مقام انتظامی یادآور شد: بعد از روز ۱۷ خرداد، کماکان استقرار و کنترل ما در شهر‌های قرمز و نارنجی ادامه‌دار خواهد بود.

سردار هادیانفر ضمن تشکر از هموطنان در راستای توجه به تذکرات مسئولان مبنی بر پرهیز از سفر، اظهار کرد: همکاران بنده در تمام شرایط جوی به صورت ۲۴ ساعته در دو هزار و ۵۰۰ نقطه انجام وظیفه می‌کنند تا بتوانیم در جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و کمک به کادر درمان اقداماتمان را انجام دهیم.

رئیس پلیس راهور گفت: شهر‌های تهران کرج، وارمین، دماوند، اسلامشهر و... یکپارچه دیده است.
 
وی درباره اعتبار مجوز‌های صادر شده از فرمانداری‌ها در تعطیلات نیمه خرداد نیز گفت: تاکید شده که فرمانداری‌ها حتی‌المکان از صدور مجوز خودداری کنند، اما اگر کسی داری مجوز معتبر از فرمانداری باشد، تردد وی بلامانع است و به همکاران گفتیم همکاری لازم را انجام دهند.

رئیس پلیس راهور خاطرنشان کرد: در هر صورت اگر کسی سفر ضرروی دارد، باید از ناوگان عمومی استفاده کند، این افراد می‌توانند برای تردد شبانه از تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها و برای تردد بین شهر‌ها از ناوگان هوایی، ریلی، مسافری و تاکسی بین شهری بهره ببرند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید