18:51|دوشنبه, آذر 15 ,1400
تاریخ انتشار: 05 خرداد 1400 - 11:49
کد خبر: 16353
سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی:

جزئیات واکسیناسیون معلمان و دانشگاهیان

استادان دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکنون واکسینه شده‌اند و واکسیناسیون سایر استادان هم انجام می‌شود. معلم‌ها نیز در مرحله سوم واکسیناسیون کرونا قرار دارند و در مرداد واکسینه خواهند شد.
جزئیات واکسیناسیون معلمان و دانشگاهیان

دکتر سیما سادات لاری درباره وضعیت واکسیناسیون دانشجویان، معلمان و استادان علیه کرونا، افزود: دانشجویان علوم پزشکی بالینی نیز در مرحله یک واکسینه شدند و تعداد دیگری نیز ممکن است اضافه شوند که واکسیناسیون آنها هم انجام خواهد شد. در مورد واکسیناسیون سایر دانشجویان نیز به میزان واکسن‌هایی بستگی دارد که در دسترس قرار گیرد. بنابراین بر اساس تعداد واکسن‌های وارداتی یا تولید داخل، برنامه ریزی برای واکسیناسیون دانشجویان انجام می‌شود.

خانم دکتر لاری درباره برنامه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای واکسیناسیون دانش آموزان علیه کرونا نیز گفت: در مورد واکسیناسیون دانش آموزان نیز در حال حاضر واکسن تأیید شده برای سن کمتر از ۱۸ سال در کشور نداریم و اکنون برنامه‌ای در زمینه واکسیناسیون دانش آموزان وجود ندارد. در سایر کشورها نیز کودکان جامعه هدف تزریق واکسن کرونا نبوده‌اند. البته در برخی کشورها تزریق یکی از انواع واکسن‌های کرونا به گروهی از کودکان آغاز شده که هنوز نتایج آن منتشر نشده است.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید