06:04|جمعه, بهمن 08 ,1400
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1400 - 09:28
کد خبر: 16273
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی خبر داد :

اجرای مرحله اول طرح جهادی بهارستان در 22 روستای آذربایجان غربی

طرح جهادی بهارستان (بهسازي شبكه برق روستایی) با اهداف پایداری شبکه برق روستاها، ارتقاء شاخص های کیفی خدمات برق در روستاها، افزایش رفاه و کیفیت زندگی و به تبع آن افزایش میزان رضایت مندی روستائیان، کمک به رونق فعالیت های کشاورزی، دامداری و استفاده از ماشین آلات صنعتی و آبیاری نوین و ... در حال اجرا می باشد.
اجرای مرحله اول طرح جهادی بهارستان در 22 روستای آذربایجان غربی

اکبر حسن بکلو مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی اظهار کرد: طرح جهادی بهارستان(بهسازي شبكه برق روستایی) با اهداف پایداری شبکه برق روستاها، ارتقاء شاخص های کیفی خدمات برق در روستاها، افزایش رفاه و کیفیت زندگی و به تبع آن افزایش میزان رضایت مندی روستائیان، کمک به رونق فعالیت های کشاورزی، دامداری و استفاده از ماشین آلات صنعتی و آبیاری نوین و ... در حال اجرا می باشد.

وی افزود : مرحله اول این طرح در 22 روستای استان و با جابجایی و مقاوم‌سازی پایه‌های برق از معابر روستایی، اصلاح روشنایی معابر عمومی روستاها، تامین ولتاژ مطمئن مشترکین روستایی، اصلاح فرسودگی شبکه برق روستاهای مشمول طرح و همچنین بازآرایی و توسعه شبکه و تامین برق متقاضیان جدید انشعاب روستایی (با رعایت ضوابط) در روستاهای قطورلار، جوهنی،کورانی و موانا در ارومیه، کلشان سلماس، شوریک چایپاره، حصار خوی، سعدل، قلی ديزج و قوشابلاغ علیا در چالدران، باش کهریز شوط، پورناک پلدشت، یاریم قیه سفلی در بازرگان، کاولان سفلی در مهاباد، قلعه جوق نقده، گندملاعیسی در اشنویه، نمنجه پیرانشهر، گومان و گل کنگ سردشت، حاصلقوبی افشار در میاندوآب، آغاجاری در شاهیندژ و احمدآباد سفلی در تکاب با اعتباری به مبلغ 69 میلیارد و 828 میلیون ريال به اتمام رسیده است.

حسن بکلو با اعلام اینکه تعداد خانوار بهره مند از اجرای مرحله اول این طرح 4149 مشترک می باشد، افزود : تا پایان سال جاری نسبت به بهسازی شبکه برق 500 روستا در سطح استان اقدام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تصریح کرد : این شرکت در راستای اجرای مرحله اول این طرح نسبت به احداث 10.1 كيلومتر شبكه فشار ضعيف جهت بازآرايي و تعديل بار فيدرهاي فشار ضعيف شبكه هاي روستايي، جابجايي پايه هاي برق از معابر روستايي به تعداد71 اصله، مقاوم سازي پايه هاي برق روستايي به تعداد141 اصله، افزايش كيفيت ولتاژ مشتركين روستايي با احداث شبكه فشار متوسط به طول1.3كيلومتر و احداث 3 دستگاه پست هوايي اقدام نموده است .
وی عنوان کرد : همچنین تعداد 487 دستگاه چراغ روشنايي معابر به همراه متعلقات مربوطه نصب شده و 22.1كيلومترشبكه فرسوده فشارضعيف  اصلاح شده است

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید