18:33|دوشنبه, آذر 15 ,1400
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1400 - 10:45
کد خبر: 16232

جزئیات نحوه امتحانات پایه نهم و دوازدهم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به مباحث مطرح شده در کمیته تخصصی این ستاد در خصوص برگزاری امتحانات نهم و دوازدهم تاکید کرد: تصمیم نهایی در جلسه شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام خواهد شد.
جزئیات نحوه امتحانات پایه نهم و دوازدهم

دکتر رئیسی در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر کرده است، افزود: در جلسه کمیته تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا که مسئولان آموزش و پرورش نیز حضور داشتند دیدگاه‌های مختلف بررسی شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اصرار و استدلال آموزش و پرورش برای برگزاری حضوری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم، گفت: از منظر آموزش و پرورش امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم برای دانش آموزان سرنوشت ساز و مهم است و باید حضوری باشد.

رئیسی افزود: در خصوص مکان نیز مقرر شد که امتحانات در همان منطقه خودشان باشد و به گونه‌ای برنامه ریزی شود که در آن زمان هیچ گونه امتحان دیگری در آن مدرسه نباشد تا فضای لازم برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی فراهم باشد.
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: زمان امتحان نیز کمتر از دو ساعت خواهد بود و همچنین از فضای باز مدرسه نیز می‌توان برای امتحانات استفاده کرد تا احتمال شیوع بیماری به حداقل برسد و مشکلی در این زمینه نیست.
 
رئیسی با بیان اینکه وزارت بهداشت با هرگونه تجمع مخالف است، گفت: با این وجود با تصمیم کمیته تخصصی، آموزش و پرورش می‌تواند با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله فاصله گذاری مناسب، تهویه مناسب و استفاده از فضای باز امتحانات را حضوری برگزار کند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: تصمیم نهایی در این زمینه روز شنبه در ستاد ملی مقابله کرونا بررسی و نتیجه اعلام خواهد شد.
 
کنکور ۱۴۰۰ در تاریخ مقرر برگزار می‌شود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس تصمیم کمیته کارشناسی ستاد کرونا، زمان برگزاری کنکور تغییر نخواهد کرد.
 علیرضا رئیسی درباره برگزاری آزمون‌ها اظهار داشت: آزمون‌ها را باید به دسته‌های آزمون‌های پایه نهم، دوازدهم، کنکور سراسری و سایر آزمون‌ها از قبیل آزمون کارشناسی ارشد و آزمون‌های وزارت بهداشت تقسیم بندی کرد. در جلسات کارشناسی مقرر شد هیچ آزمونی از قبیل کارشناسی ارشد در خرداد برگزار نشود که این موضوع باید شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شود و اطلاع رسانی در این زمینه صورت خواهد گرفت.
 
وی با بیان اینکه درخصوص برگزاری کنکور سال گذشته تجربه موفقی داشتیم گفت: شیوه نامه‌ها سال گذشته بسیار دقیق رعایت شد و قبل از آن همه ورودی‌ها را با بانک اطلاعاتی کنترل کردیم و افراد کرونا مثبت جدا شدند و حتی از افرادی که در بیمارستان بستری بودند همانجا از آن‌ها کنکور گرفته شد.
 
رئیسی با بیان اینکه سال گذشته موارد ابتلا به کرونا بسیار ناچیز بوده و حتی از نُرم ابتلا به جامعه کمتر بوده است ادامه داد: در جلسات کارشناسی ستاد کرونا مقرر شد زمان برگزاری کنکور تغییر نکند و تصمیم بر این شد با فاصله گذاری اجتماعی و شیوه نامه‌های بهداشتی کنکور در زمان مقرر برگزار شود. همچنین وضعیت سلامت افرادی که می‌خواهند در کنکور سراسری شرکت کنند از طریق سامانه وزارت بهداشت استعلام خواهد شد، تا در صورت مثبت بودن فرد، فضای جداگانه آزمون برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.
 
وی با بیان اینکه تمام آزمایشگاه‌های کشور به سامانه وزارت بهداشت متصل هستند افزود: می‌توانیم از این طریق افرادی را که تا ۱۴ روز قبل آزمایش کرونا داشته‌اند شناسایی کنیم و تصمیم نهایی در این زمینه روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته خواهد شد.
 
 رئیسی در پاسخ به این پرسش که اگر فردی به دلیل ابتلا به کرونا در «آی سی یو» بستری شده باشد برای شرکت در کنکور باید چه اقدامی انجام دهد گفت: این موارد جزو استثنا‌ها هستند و هرساله افرادی هستند که به دلیل بیماری یا حادثه توانایی شرکت در کنکور را ندارد با این حال زمینه برگزاری کنکور برای افراد کرونا مثبت در بیمارستان یا مکانی مجزا فراهم خواهد شد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید