15:26|جمعه, شهریور 26 ,1400
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1400 - 10:03
کد خبر: 16230
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی خواستار شد؛

لزوم نظارت جدی بر واکسیناسیون کرونا در استان/ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در آذربایجان‌غربی کمتر از ۵۰ درصد است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی: با اشاره به بروز برخی تخلفات در روند واکسیناسیون در کشور و استان بر نظارت بیشتر روند واکسیناسیون کرونا در استان تاکید کرد.
لزوم نظارت جدی بر واکسیناسیون کرونا در استان/ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در آذربایجان‌غربی کمتر از ۵۰ درصد است

علی مصطفوی، در سومین جلسه کمیته واکسیناسیون کرونا با اشاره به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در استان و تزریق واکسن با افراد بالای 8۰ سال گفت: با توجه به آغاز واکسیناسیون همگانی در استان، ضروری است بر روند واکسیناسیون کرونا در استان نظارت های لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی به دلیل موقعیت جغرافیایی و هم مرز بودن با ترکیه در مسیر خروج غیرمجاز اتباع کشورهای مختلف از جمله افغانستان و پاکستان قرار دارد، گفت: یکی از علل افزایش شیوع ویروس کرونا در استان حضور غیرمجاز اتباع خارجی است که قصد دارند از شهرهای شمالی استان به کشور ترکیه بروند. 

معاون استاندار ادامه داد: از ابتدای سالجاری تاکنون 5 هزار نفر از اتباع بیگانه که قصد داشتند از مرزهای استان به صورت غیرمجاز خروج کنند دستگیر شدند. 

مصطفوی شرایط استان از نظر شیوع بیماری کرونا را شکننده عنوان کرد و افزود: بر اساس بررسی های انجام شده میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان نسبت به میانگین کشوری کمتر از 5۰ درصد است و این مسئله نگرای ها را از افزایش شیوع بیماری کرونا در جامعه افزایش می دهد. 

وی ادامه داد: از تمامی مردم و مسئولان درخواست داریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری از اجتماعی در قطع زنجیره انتقال بیماری کمک کنند.

معاون استاندار گفت: از رسانه های استان و بویژه صدا و سیما درخواست داریم در زمینه نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی و راههای مقابله با شیوع بیماری کرونا در استان و همچنین رفع ابهامات لازم در خصوص روند واکسیناسیون اطلاع رسانی کنند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید