08:56|پنجشنبه, مهر 29 ,1400
تاریخ انتشار: 06 اردیبهشت 1400 - 10:57
کد خبر: 16168
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

برگزاری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت حضوری

زمان امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم ممکن است تغییر کند، اما قطعا حضوری برگزار خواهد شد.
برگزاری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت حضوری

ساکی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره امتحانات پایان سال دانش آموزان اظهار کرد: براساس مصوبه ۹۷۷ شورای عالی که در ۱۳ مرداد ۹۹ برای سال تحصیلی جاری و سال‌هایی که شرایط شیوع بیماری‌های همه‌گیر را شاهد هستیم، شرایط ارائه خدمات آموزشی و برگزاری امتحانات مشخص شده است.

وی افزود: بر اساس این مصوبه، در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش آموزان در برخی مناطق وجود دارد با اخذ مجوز از ستاد کرونای منطقه، امتحانات حضوری برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر امکان حضور فیزیکی دانش آموزان وجود نباشد به استثنای پایه‌های نهم و دوازدهم، در سایر پایه‌ها امتحانات غیر حضوری است، امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم در سرنوشت دانش آموزان تاثیر دارد بنابراین تحت هر شرایطی در شهر‌های با وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و آبی حضوری است.

ساکی ادامه داد: سایر پایه‌های تحصیلی در شرایط قرمز و زرد امتحانات غیر حضوری و در شرایط آبی امتحانات حضوری که ستاد کرونای استان وضعیت را اعلام می‌کند و مبنای برگزاری امتحانات به شیوه حضوری یا غیر حضوری است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش متذکر شد: در پایه نهم در شرایطی که وضعیت مناطق استان یکسان باشد، سوالات به صورت استانی بر مبنای وضعیت تعیین شده مثلا وضعیت قرمز طراحی می‌شود که در وضعیت قرمزمشخص شده چه بخش‌هایی از کتاب‌های درسی حذف شده است.

وی درباره امتحانات هنرستانی‌ها عنوان کرد: برای شاخه فنی و حرفه‌ای، دروس شایستگی‌های فنی، استاندارد مهارت، کارورزی و کارآموزی تا ۱۵ مرداد فرصت وجود دارد تا آموزش و ارزشیابی به صورت حضوری انجام شود.

ساکی بار دیگر متذکر شد: زمان امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم ممکن است تغییر کند، اما قطعا حضوری برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: امتحانات دانش آموزان از ۲۷ اردیبهشت آغاز و تا قبل از ۲۸ خرداد به اتمام می‌رسد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید