11:50|دوشنبه, مهر 26 ,1400
تاریخ انتشار: 05 اردیبهشت 1400 - 09:53
کد خبر: 16158
فوق تخصص بیماری‌های عفونی:

با کرونای خفیف چه کنیم؟

اگر دچار علائمی شبیه سرماخوردگی شدید، حتی اگر علائم بسیار خفیف هم باشند، حتما باید اصول جداسازی را بدرستی انجام دهید و خود را قرنطینه کنید.
با کرونای خفیف چه کنیم؟

دکتر مسعود مردانی، فوق تخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به سوالی درباره مواجهه با علائم خفیف کرونا باید چه اقداماتی انجام دهیم؟ گفت: علائم معمولا با ۴۸ ساعت استراحت در منزل بهبود می‌یابند، در صورتی که علائم خفیف باشند نه احتیاج به تست است و نه نیاز به انجام سی‌تی اسکن و مراجعه به پزشک؛ چرا که اگر به ویروس کرونا مبتلا باشید با خروج از منزل برای انجام این اقدامات موجب آلودگی سایر افراد به این بیماری می‌شوید و اگر به کرونا دچار نباشید ممکن است به دلیل برخورد با سایر بیماران گرفتار شوید.

این فوق تخصص بیماری عفونی با اشاره به اینکه معمولا اکثر قریب به اتفاق عفونت‌های ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی در ۲۴ تا ۴۸ ساعت بهبود می‌یابند، تاکید کرد: اگر علائم بیش از این مدت طول کشید و تداوم پیدا کرد و یا شدت گرفت حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا درپاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا در حال حاضر گفته می‌شود هر علائمی کروناست، مگر ویروس‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا از بین رفته اند، گفت: ویروس سرماخوردگی در حال حاضر وجود دارد، اما به دلیل شیوع کرونا ممکن است شدت بروز علائمش تحت ثاتیر قرار گیرد. هم اکنون به این دلیل که ویروس در گردش، کووید ۱۹ است افراد بیشتر دچار آن می‌شوند، اما سرماخوردگی هم وجود دارد و به این دلیل که علائم کرونا بسیار شدید است، تحت تاثیر قرار گرفته است.
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید