06:58|جمعه, بهمن 08 ,1400
تاریخ انتشار: 04 اردیبهشت 1400 - 09:50
کد خبر: 16150

راه‌اندازی سامانه جامع واکسیناسیون کرونا؛ به‌زودی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سامانه جامع واکسیناسیون کرونا به‌زودی در کشور راه‌اندازی می‌شود.
راه‌اندازی سامانه جامع واکسیناسیون کرونا؛ به‌زودی

 "علیرضا رئیسی" با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع واکسیناسیون کرونا در کشور گفت: در این سایت همه افراد می‌توانند وارد شده و خود اظهاری کنند. به طور مثال شغل و بیماری زمینه‌ای خود را در سایت مشخص می‌کنند. این موارد استعلام شده و راستی آزمایی می‌شود. سپس این سایت به افراد اعلام می‌کند که در فاز چندم واکسیناسیون قرار دارند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: از اواخر تیر و مرداد سال ۱۴۰۰ حدود زمانی تزریق واکسن هم به افراد اعلام می‌شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: در مراحل بعدی، مراکزی که نزدیک محل زندگی فرد است را به او اعلام می‌کنیم و خود فرد می‌تواند یکی از این مراکز را انتخاب کند و بعد آن مرکز با فرد در ارتباط خواهد بود و می‌گوید که فرد در تاریخ و ساعت مشخص می‌تواند برای واکسیناسیون مراجعه کند.

رئیسی افزود: پس از تزریق دُز اول واکسن کرونا، پیامکی به تلفن شخص ارسال شده و می‌گوید که شما واکسن را دریافت کرده و اگر عارضه داشتید با شماره مشخصی تماس بگیرید. همچنین قبل از تزریق دوم به شخص اعلام می‌شود که باید برای تزریق دوم مراجعه کند. مدتی قبل از تزریق دوم واکسن کرونا از فرد استعلام می‌شود که اگر می‌خواهد مراجعه کرده یا تزریق را به زمان دیگری موکول کند، وضعیت خود را مشخص کند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: پس از تزریق دُز دوم به فرد پیامک ارسال شده و اعلام می‌شود که برای صدور کارت واکسیناسیون به کجا مراجعه کند.

بنابر این گزارش، واکسیناسیون کرونا در ایران از روز ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ آغاز شده و تا روز سوم اردیبهشت ۱۴۰۰، تعداد ۷۱۸ هزار و ۵۱۰ دُز واکسن در دو مرحله اول و دوم تزریق شده است.

تاکنون ۲۷۰ هزار و ۵۶۷ دُز واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت روسیه در نوبت اول و ۱۴۳ هزار و ۵۵۰ دُز در نوبت دوم تزریق شده است.

همچنین ۸۱ هزار و ۹۱۴ دُز واکسن سینوفارم چینی در نوبت اول و ۷ هزار و ۵۰۶ دُز از این واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.

تعداد ۵۶ هزار و ۶۷ دُز واکسن کوواکسین هندی در نوبت اول و سه هزار و ۶۴۴ دُز از این واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.

همچنین ۱۵۵ هزار و ۲۶۲ دُز واکسن آسترازنکا ساخت کشور کره جنوبی در نوبت اول تزریق شده است.

بر این اساس، ۵۶۳ هزار و ۸۱۰ دُز واکسن کرونا در نوبت اول و ۱۵۴ هزار و ۷۰۰ دُز در نوبت دوم تا تاریخ سوم اردیبهشت ۱۴۰۰ تزریق شده است. در مجموع دو نوبت اول و دوم، تاکنون ۷۱۸ هزار و ۵۱۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید