06:12|جمعه, بهمن 08 ,1400
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1400 - 10:55
کد خبر: 16103
نتایج تحقیقات علمی:

آیا استفاده از دو ماسک در مبتلا نشدن به کرونا موثر است؟

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد؛ استفاده از ماسک پزشکی در زیر یک ماسک پارچه‌ای جریان قطرات تنفسی از بینی و دهان را به اندازه قابل توجهی کاهش می‌دهد و به این ترتیب خطر گسترش کرونا محدود می‌شود.
آیا استفاده از دو ماسک در مبتلا نشدن به کرونا موثر است؟

داده‌ها نشان می‌دهد که به اصطلاح استفاده از «دو ماسک» بر روی بینی و دهان - کارایی فیلتراسیون - یا جلوگیری از انتشار ذرات تنفسی- را تا ۸۱ درصد بهبود می‌بخشد.

محققان گفتند: این تجزیه و تحلیل بر استفاده هم زمان از ماسک‌های پارچه‌ای موجود در بازار که معمولا در درجه پزشکی نیستند، با ماسک‌های یک بار مصرف که در محیط‌های بهداشتی استفاده می‌شود، متمرکز بود.

این محققان افزودند: این ترکیب به طور کلی ناحیه‌ای میان بینی تا زیر دهان را تقریبا بطور کامل مسدود می‌کند و انتشار قطرات تنفسی را که موجب گسترش ویروس کرونا می‌شود، محدود می‌سازد.

«امیلی سیکبرت-بنت» استادیار بیماری‌های عفونی در دانشگاه «کارولینای شمالی-چپل هیل» که در نوشتن این مطالعه همکاری داشت، گفت: این مطالعه به ما نشان داد که استفاده از دو ماسک به دلیل تقویت عملکرد فیلتراسیون در جلوگیری از انتشار قطرات تنفسی، بسیار موثر است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا از اوایل فوریه (بهمن ۹۹)، زمانی که موارد ابتلا به کووید-۱۹ در بسیاری از مناطق این کشور در حال افزایش بود، توصیه استفاده از دو ماسک را آغاز کرد.

این سازمان در آن زمان اعلام کرد که پوشیدن دو ماسک روی بینی و دهان تا ۹۵ درصد در برابر گسترش این ویروس محافظت می‌کند و می‌تواند به مهار این همه گیری «تا رسیدن به ایمنی جمعیت ناشی از واکسن» کمک کند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید