06:35|پنجشنبه, مرداد 20 ,1401
تاریخ انتشار: 01 فروردین 1400 - 07:49
کد خبر: 15974

راه اندازی نخستین اتوبوس گردشگری روباز در ارومیه

نخستین اتوبوس گردشگری روباز از اول تا ۱۵فروردین به صورت رایگان گردشگران و شهروندان را به اماکن گردشگری ارومیه می‌برد.
راه اندازی نخستین اتوبوس گردشگری روباز در ارومیه

رحمانی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: چندین سال بود که پیگیر راه‌اندازی اتوبوس گردشگری روباز در ارومیه بودیم که خوشبختانه این اتوبوس همزمان با عید نوروز امسال این اتوبوس آغاز به کار کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان ‌غربی گفت: فعالیت اتوبوس گردشگری امروز در سطح شهر ارومیه آغاز شد.

جلیل جباری با اشاره به آغاز فعالیت اتوبوس گردشگری در سطح شهر ارومیه اظهار داشت: فعالیت این اتوبوس امروز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان ‌غربی و با همت سازمان اتوبوسرانی و شورای شهر آغاز شد.

وی تصریح کرد: در آغاز فعالیت اتوبوس گردشگری، یک دستگاه اتوبوس پیش‌بینی شده و اگر استقبال شهروندان را به دنبال داشته باشد دو دستگاه اتوبوس روباز نیز با رعایت رستورالعمل‌های بهداشتی بدان افزوده می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان ‌غربی در ادامه افزود: با توجه به اینکه هم اکنون شهر ارومیه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد، شهروندان را تشویق به انجام سفر نکرده و به شکل محدودی این اتوبوس‌ها به انجام فعالیت خواهند پرداخت.

وی تصریح کرد: برای آشنایی بیش از پیش مردم ارومیه با میراث فرهنگی و امکان دیدنی این شهر، بازدید از مدرسه تاریخی 22بهمن، مدرسه هدایت، مسجد جامع و چند مکان گردشگری دیگر به صورت رایگان پیش‌بینی شده است.

جباری گفت: تلاش می‌شود تا در اتوبوس گردشگری نیز برخی آیین‌ها و سنن فولکلور، آشیقلار و تکم‌گردانی برگزار شود.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید