23:09|چهارشنبه, مرداد 13 ,1400
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1399 - 12:35
کد خبر: 15905
به بهانه روز ملی دریاچه ارومیه:

نگین فیروزه‌ای آذربایجان را فراموش نکنید

در حال حاضر دریاچه ارومیه از وضعیت مطلوب‌تری نسبت به گذشته برخوردار است اما نیاز است که پتانسیل‌های این مکان بکر گردشگری به فراموشی سپرده نشود و متوالیان امر امکانات مناسب رفاهی و تفریحی در این مکان ایجاد کنند.
نگین فیروزه‌ای آذربایجان را فراموش نکنید

سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، دریاچه ارومیه دومین دریاچه شور جهان است که به لحاظ پتانسیل بالقوه‌ای که دارد به یکی از مناطق بکر گردشگری در آذربایجان‌غربی تبدیل شده است.

در چند سال اخیر دریاچه ارومیه با کم آبی شدیدی مواجه شد و در مرز بحران خشکی قرار گرفت اما به لطف بارش‌های الهی و اجرای برخی از پروژه‌های احیا سبب شده تا در حال حاضر نگین فیروزه‌ای آذربایجان وضعیت مطلبوب تری نسبت به گذشته داشته باشد.

همه ساله در فصول گرم سال این مکان پذیرای مهمانان زیادی از نقاط مختلف کشور و حتی خارج از کشور می‌باشد اما متاسفانه امکانات مناسب رفاهی و تفریحی در کنار دریاچه ارومیه وجود ندارد.

نا گفته نماند که در شرایطی کنونی که بیماری همه گیر کرونا در مناطق مختلف جهان شیوع پیدا کرده است حضور مسافران در این مکان گردشگری پیشنهاد نمی‌شود از سوی دیگر این شرایط به وجود آمده نیز فرصت مناسبی را برای تاسیس امکانات مناسب رفاهی و تفریحی در این مکان به وجود آورده است که امیدواریم مسئولان و متوالیان این فرصت را غنیمت شمرده و نسبت به ایجاد امکانات گردشگری و تفریحی در ساحل دریاچه ارومیه اقدام نمایند.

به جهت ارزش و ارج نهادن به این جاذبه طبیعی گردشگری، 15 اسفند در تقویم رسمی کشور به نام روز ملی دریاچه ارومیه ثبت شده است تا بهانه‌ای برای معرفی بیشتر و استفاده از پتانسیل این مکان در سطح کشور باشد.


 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید