08:56|شنبه, شهریور 27 ,1400
تاریخ انتشار: 08 بهمن 1399 - 10:49
کد خبر: 15691
سازمان هواشناسی اعلام کرد:

باران و کولاک در راه است

روز پنج شنبه، با ورود سامانه بارشی، در غرب و شمال غرب برف و باران و در ارتفاعات کولاک آغاز می‌شود.
باران و کولاک در راه است

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، به پیش بینی هواشناسی، روز جمعه گستره بارش‌ها، کل غرب کشور، دامنه جنوبی البرز مرکزی، غرب خزر و دامنه زاگرس مرکزی و جنوبی را در بر می‌گیرد.

تا فردا جوی آرام و پایدار در اغلب مناطق کشور حاکم است. بنابراین انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود. 
 
روز پنج شنبه با ورود سامانه بارشی برف و باران و در ارتفاعات کولاک برف در غرب و شمال غرب کشور آغاز خواهد شد.

سازمان هواشناسی هشدار داد: روز جمعه ۱۰ بهمن با تقویت سامانه بارشی گستره بارش‌ها را در شمال غرب و غرب و جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، غرب سواحل خزر و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی خواهیم داشت.

روز شنبه ۱۱ بهمن فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، سواحل خزر، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، شمال شرق کشور، دامنه زاگرس جنوبی، جنوب کشور و با شدت کمتر در دامنه‌های زاگرس مرکزی و شرق کشور خواهد بود و روز یکشنبه سامانه بارشی از شرق و شمال شرق کشور خارج می‌شود.

همچنین روز‌های پنجشنبه و جمعه هفته جاری وزش باد شدید و بسیار شدید در استان‌های اردبیل و گیلان خصوصاً در دامنه ها، دره‌ها و مناطق کوهستانی این استان‌ها پیش‌بینی می‌شود و احتمال سقوط بهمن در این مناطق دور از انتظار نیست.
امروز و فردا شرق و مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود و از اواخر وقت پنج شنبه ۹ بهمن و همچنین روز جمعه شمال خلیج فارس مواج است.  همچنین از پنجشنبه غرب دریای خزر مواج خواهد بود و به تدریج تا شنبه دریای خزر مواج خواهد ماند.
 
 آسمان تهران قسمتی ابری و غبار آلود پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۲ و سه درجه خواهد بود. بر همین اساس روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۱ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.
 
سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرد: روز آینده در ۲۱ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید