11:18|دوشنبه, مهر 26 ,1400
تاریخ انتشار: 02 بهمن 1399 - 12:13
کد خبر: 15657
مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی اعلام کرد:

۱۴۹۰ مسیر روستایی در آذربایجان غربی بازگشایی شد

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از تداوم عملیات بازگشایی 482 راه روستایی گرفتار در برف و بازگشایی1490 مسیر روستایی در استان خبرداد.
۱۴۹۰ مسیر روستایی در آذربایجان غربی بازگشایی شد


به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز ، ارسلان شکری با اشاره به آماده‌ باش ۶۸ اکیپ از نیروهای راهداری با توجه به تداوم عملیات بازگشایی ۴۸۲ راه روستایی آذربایجان غربی ۱۴۹۰ مسیر روستایی بازگشایی شداعلام هواشناسی مبنی بر پیش بینی بارش سنگین برف در استان، اظهار کرد: ۱۴۹٠ مسیر روستایی در سطح استان به صورت کامل برفروبی شده و ۴۸۲ راه روستایی نیز در حال بازگشایی است.

وی با اشاره به بکارگیری ۴۲۰ دستگاه انواع ماشین الات سنگین و نیمه سنگین راهداری و نمک پاشی محورهای استان تصریح کرد: تمامی راههای بین شهری در سطح استان باز و تردد در جریان است.

شکری با بیان اینکه وزش باد و کولاک شدید و کاهش دید در برخی محورها عملیات بازگشایی مسیر را با مشکل مواجه می کرد، گفت: در حال حاضر مسیر بوکان- مهاباد(محور برهان) بدلیل کولاک شدید مسدود است که با تلاش نیروهای راهداری بزودی بازگشایی می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بابیان اینکه بارش برف اکثر جاده های استان را تحت تاثیر قرارداده بود، ادامه داد: محورهای سردشت - مهاباد ، سردست - مرز کیله،  مهاباد - بوکان ، پیرانشهر تمرچین ، ارومیه -  راژان،  ارومیه - سرو ، چالدران - شوط،  چالدران - آواجق،  نقده - پیرانشهر،  سردشت - پیرانشهر و نقده - ارومیه از جمله مهمترین محورهای استان را شامل می‌شود که عملیات برفروبی در آنها انجام شده است.

وی یادآور شد:  راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با آمادگی کامل در محورهای مواصلاتی استان  و ۶۸ راهدارخانه ثابت و سیار بصورت شبانه روزی حضور دارند و راهها استان را بر حسب اولویت و میزان تردد بازگشایی میکنند و از هم وطنان گرامی نیز درخواست می شود از تردد های غیر ضروری جاده ای اجتناب کرده و در صورت ضرورت حتما ازطریق شماره تلفن ۱۴۱ مرکز مدیریت راههای استان آخرین اخبار وضعیت راهها و شرایط جوی را رصد نمایند و وسیله نقلیه خود را به زنجیر چرخ و سایر وسایل ایمنی مجهز کنند.

 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید