14:54|سه شنبه, آبان 04 ,1400
تاریخ انتشار: 24 دی 1399 - 12:31
کد خبر: 15613
جزئیات بازگشایی مدارس از زبان معاون آموزش ابتدایی؛

رعایت مقررات و پروتکل‌های بهداشتی و نظارت بر آن در مدارس الزامی است

آموزش برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی و نیز  دروس عملی شایستگی‌های فنی در شاخه های کارودانش و فنی حرفه ای در مناطق زرد و آبی از ابتدای بهمن ماه به صورت حضوری برقرار می گردد و بازگشایی در مدارس زیر 50 نفر و مناطق آبی برای تمام پایه‌ها خواهد بود. ​​​​​​​
رعایت مقررات و پروتکل‌های بهداشتی و نظارت بر آن در مدارس الزامی است

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، رضوان حکیم زاده در تشریح مصوبه جدید ستاد ملی کرونا در خصوص بازگشایی مدارس گفت: آموزش برای پایه های اول و دوم ابتدایی و نیز  دروس عملی شایستگی های فنی در شاخه های کارودانش و فنی حرفه ای در مناطق زرد و آبی از ابتدای بهمن ماه به صورت حضوری برقرار می گردد و بازگشایی در مدارس زیر 50 نفر و مناطق آبی برای تمام پایه ها خواهد بود.

 وی ادامه داد:  این مصوبه برای تمام مناطقی که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین وضعیت شده اند، بدون استثنا اجرایی خواهد شد.
 
حکیم زاده تصریح کرد: در هیچ شرایطی نباید دانش آموزان بیش از ده نفر در کلاس حضور یابند و شیوه نامه نحوه گروه بندی، ورود و خروج و میزان حضور دانش آموزان به دلیل تفاوت در شرایط مدارس توسط شورای مدرسه تدوین می گردد.
 معاون آموزش ابتدایی در خصوص آمادگی مدارس برای حضور دانش آموزان اظهار کرد: تمهیدات لازم در دستورالعمل ابلاغی در نظر گرفته شده و در آن وظایف مسئولین استانها و مناطق و مدیران مدارس مشخص است؛ و رعایت مقررات و پروتکل های بهداشتی و نظارت بر آن ها مورد تاکید می باشد.  

وی با بیان این نکته که مدرسه در شرایط فعلی کارکرد های عادی خود را نخواهد داشت؛ گفت: مدارس می بایست طبق شیوه نامه های ارسال شده با رعایت نکات بهداشتی و در نظر گرفتن تهویه مناسب در کلاس ها عمل نمایند و حتی المقدور زمان حضور دانش آموزان در مدرسه در حد ضرورت و معطوف به آموزش باشد.
 حکیم زاده ضمن تشکر و قدردانی از زحمات معلمان اذعان داشت: بحث آموزش از تدریس جدا است. در تدریس است که یادگیری شکل می گیرد. مسئله امروز دانش آموزان پایه اول و دوم ما یک مسئله ملی است و بحث سواد یک نسل در میان است.

 وی ادامه داد: این مسئولیت سنگین بر دوش ما نهاده شده که پیامد آن در زندگی و آینده این دانش آموزان تاثیر گذار خواهد بود و شایسته است ما قدری بیشتر از آنچه که در گذشته فعالیت می کردیم، تلاش کنیم و من اطمینان دارم آموزگاران ما در این میدان هم مانند همیشه خوش خواهند درخشید.

 معاون آموزش ابتدایی در خصوص روند آموزش ها درشبکه شاد و تلویزیون تصریح کرد: ادامه فعالیت این دو بستر مانند گذشته خواهد بود و دانش آموزان و معلمان می توانند در کنار آموزش های حضوری، از برنامه های متنوع تلویزیون که توسط همکاران توانمند و با تجربه ما تهیه شده است و همچنین از محتواهای بارگذاری شده در شبکه شاد استفاده نمایند.

حکیم زاده در پایان ضمن تشکر از همکاری و حمایت های ارزنده خانواده ها از آنان خواست تا این فرصت را جدی گرفته و همراهی با معلمان و مدارس را ادامه دهند تا این برنامه مشترک منجر به بهبود  وضعیت دانش آموزان پایه های اول و دوم شود.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید