03:03|چهارشنبه, مرداد 06 ,1400
تاریخ انتشار: 16 دی 1399 - 12:34
کد خبر: 15563
یادداشت:

مراقب قاتل خاموش باشیم/عدم نصب دودکش برای وسایل شعله دار

هر ساله با رسیدن فرد سرد سال و رعایت نکردن نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی حوادثی مانند مسمومیت با گاز مونوکسید کربن گریبان گیر جان شهروندان می شود که نیازمند توجه است.
مراقب قاتل خاموش باشیم/عدم نصب دودکش برای وسایل شعله دار

سرویس اجتماعی باریش نیوز، همه‌ساله هم‌زمان با فرارسیدن روزهای سرد سال، استفاده شهروندان از وسایل گرمایشی افزایش پیدا می‌کند و رعایت‌نکردن نکات ایمنی در راه‌اندازی، نصب و استفاده از این وسایل می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد و یا حتی به مرگ بینجامد که تنها رعایت بایدها و نبایدها در استفاده از وسایل گازسوز و رعایت نکات ایمنی می‌تواند جان مردم را در مقابل این قاتل خاموش نجات دهد.

در این رابطه رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: رعایت  نکات ایمنی مربوط به گازگرفتگی را به منظور حفظ جان و سلامتی شهروندان ضروری است.

ابراهیم شاد قوشچی با اشاره به آماده باش آتش نشانی در ایستگاه های 10 گانه سطح شهر و موتور سیکلت های سیار، اظهار کرد:  با برنامه های آموزشی چون نصب دودکش در شبکه استانی سیما،  مصاحبه در رسانه ملی و مطبوعات و اطلاع رسانی مجازی  نسبت به خطر گاز گرفتگی به مردم هشدار داده شده است.

وی با اشاره به عدم نصب دودکش برای وسایل شعله دار، عنوان کرد: وسایل گازسوز (شعله دار) نیز همانند سایر وسایل مشابه جهت روشن شدن و سوختن مناسب نیازبه هوا دارد و تنها راه ارتباطی آنها با فضای خارج از ساختمان از طریق دودکش است.

شاد قوشچی ادامه داد: گاز گرفتگی از جمله حوادثی است که معمولا در اثر نداشتن دودکش مناسب برای وسایل گاز سوز به خصوص بخاری و آبگرمکن و یا عدم تهویه کافی فضای اتاق روی می دهند.

وی افزود: سوختن ناقص گاز و تجمع گازهای مسموم کننده و یا کمبود اکسیژن سبب مسمومیت افرادی که در چنین فضایی تنفس می کنند شده و به گاز گرفتگی آنها  می انجامد.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه عنوان کرد: شهروندان  با رعایت  نکات ایمنی در پیشگیری از حوادث احتمالی یاریگر مدیریت شهری باشند  و در صورت بروز هر گونه حادثه  آتش نشانی را با شماره گیری شماره 125 جهت رفع حادثه مطلع کنند.
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید