06:15|پنجشنبه, مرداد 07 ,1400
تاریخ انتشار: 11 دی 1399 - 10:29
کد خبر: 15533
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی خبر داد:

۸ روستای آذربایجان‌غربی برق‌دار می‌شوند

طرح برق رسانی به هشت روستا در سی و چهارمین هفته پویش ملی «هر هفته الف ب ایران» توسط شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی به بهره برداری می رسد.
۸ روستای آذربایجان‌غربی برق‌دار می‌شوند

در ادامه پویش ملی هر هفته الف-ب ایران که به ابتکار وزارت نیرو اجرا می‌شود طرح‌های حوزه آب و برق در استان آذربایجان‌غربی به بهره برداری می رسد.

در سی و چهارمین  هفته متوالی این طرح و علی رغم شرایط کرونایی، طرح برق رسانی به ۸ روستای آذربایجان‌غربی توسط شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی به بهره برداری می رسد.

اکبر حسن‌بکلو مدیرعامل شرکت برق آذربایجان‌غربی در این خصوص گفت: به همت تلاشگران صنعت برق، تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان از نعمت برق برخوردار هستند و روستاهایی که جدیدا تعداد خانوار آن ها به بالای ۱۰ خانوار برسد یا برای زمینه سازی مهاجرت معکوس روستاهای زیر ۱۰ خانوار نیز برق رسانی می‌شوند.

وی افزود: با بهره برداری از این ۸ طرح برق رسانی به روستاهای آذربایجان‌غربی ۹۵ خانوار از نعمت برق برخوردار می شوند و برای اتمام این طرح ها بیش از ۱۶ هزار متر شبکه ۲۰ کیلو ولت هوایی، ۲ هزار و ۱۸۰ متر شبکه توزیع فشار ضعیف و ۸ دستگاه پست هوایی با صرف هزینه ای بالغ بر ۳۳ میلیارد و ۴۸۴ میلیون ریال، احداث شده است.

وی خاطر نشان کرد: طرح های افتتاح شده برق رسانی روستایی آذربایجان‌غربی از شمال تا جنوب این استان پراکنده شده و شامل روستای قزقاپان ترک در فاصله ۸ کیلو متری شهر تکاب با ۸ خانوار، روستای قزلجه علیا در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر مهاباد با ۲۲ خانوار، روستای نوروزلو در فاصله ۴۵ کیلومتری شهر شاهین دژ  واقع شده با ۲۲ خانوار و روستاهای میدان با ۶ خانوار و کانی اسپان با ۷ خانوار از توابع سردشت، در جنوب آذربایجان‌غربی می‌شود.

حسن‌بکلو ادامه داد: روستاهای آرتا کندی با ۴ خانوار و روستای آق تپراق با ۱۲ خانوار از توابع خوی و روستای قوری ناو در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر چالدران شمال غربی ترین شهرستان ایران نیز جزو طرح های افتتاحی سی و چهارمین هفته از پویش هر هفته الف – ب ایران هستند. نمود.

 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید