04:51|یکشنبه, خرداد 30 ,1400
تاریخ انتشار: 26 آذر 1399 - 09:15
کد خبر: 15435
رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه اعلام کرد:

کاهش ۶۰ درصدی مسافرگیری ناوگان اتوبوسرانی ارومیه

از زمان شیوع کرونا تا به امروز، مسافران درون شهری ناوگان اتوبوسرانی ۵۰ الی ۶۰ درصد کاهش یافته است.
کاهش ۶۰ درصدی مسافرگیری ناوگان اتوبوسرانی ارومیه

مهدی مژدهیفر، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه اظهار کرد: این کاهش منجر به کاهش درآمدهای رانندگان ناوگان در این وضعیت اقتصادی شده وهمچنین تورم حاکم در قطعات و لوازم یدکی فشار مضاعفی را برای رانندگان ایجاد کرده که باید به این مهم با ارایه تسهیلات حمایتی نگاه ویژه کرد.

وی با تاکید بر کاهش درآمدهای رانندگان ناوگان اتوبوسرانی، بیان کرد:  با توجه به هزینه بالای نگهداری اتوبوس ها و کاهش درآمد به دلیل کاهش تعداد مسافران نیاز به کمک های دولتی هستیم و در این خصوص بنا بر اعلام ریاست جمهوری به رانندگان ناوگان لوازم، قطعات و لاستیک بصورت یارانه ا ی ارائه می شود و سازمان نیز پیگیر این مهم برای ناوگان اتوبوس رانی شهر ارومیه است .

رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه  در ادامه با اشاره به توزیع ماسک در میان رانندگان از زمان شیوع کرونا، عنوان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا، ضدعفونی اتوبوس ها بصورت مستمر در ٣ نقطه از شهر یعنی در  میدان ولایت فقیه، عطایی و پل زیرگذر مدرس بصورت مستمر انجام می شود.

به گفته وی در حال حاضر ۳۴۳ دستگاه اتوبوس در سطح شهر ارومیه در حال فعالیت است که از این تعداد   ۲۹۳  اتوبوس متعلق  به بخش خصوصی و مابقی ملکی است.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید