20:46|یکشنبه, مرداد 10 ,1400
تاریخ انتشار: 23 آذر 1399 - 10:29
کد خبر: 15415
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی اعلام کرد :

پویش «ایران مهربان» در آذربایجان‌غربی در حال اجرا است

۶ هزار و ۳۰۰ نفر از ایتام و فرزندان محسنین آذربایجان‌غربی فاقد حامی بوده که برای حامی‌یابی آن‌ها پویش «ایران مهربان» در حال اجرا است.
پویش «ایران مهربان» در آذربایجان‌غربی در حال اجرا است

 عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی در گفتگو با سرویس اجتماعی باریش نیوز، گفت: ۶ هزار و ۳۰۰ نفر از ایتام و فرزندان محسنین آذربایجان‌غربی فاقد حامی بوده که برای حامی‌یابی آن‌ها پویش «ایران مهربان» در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این پویش بهبود وضعیت معیشتی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد است، افزود: در حال حاضر، سرانه پرداختی به ایتام و فرزندان محسنین استان پایین‌تر از میانگین متوسط کشوری و برابر با ۱۹۰ هزار تومان است که با اجرای این پویش، سرانه پرداختی به آنها افزایش یابد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: ۱۷ هزار و ۶۰۰ یتیم و فرزند محسنین در استان تحت حمایت کمیته امداد بوده و ۳۴ هزار حامی در کمک به این ایتام و فرزندان محسنین همراه کمیته امداد هستند.

وی عنوان کرد: با اجرای پویش «ایران مهربان» امید است تا بهار ۱۴۰۰ هیچ یتیمی در کشور بدون حامی نباشد و در سطح استان ۵۴ هزار و ۵۰۰ حامی جدید جذب شود.
سهندی تصریح کرد: اجرای طرح هر ایران مهربان با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان در تحقق این هدف نقش موثری داشته و این طرح با مشارکت اصناف و اقشار جامعه در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر ایتام و محسنین تحت حمایت، ۱۲ هزار و ۲۵۰ دانش‌آموز و یک هزار و ۱۰۰ دانشجو نیز تحت حمایت هستند که با توجه به نیازهای مختلف این دانش آموزان و دانشجویان،  بدون حمایت خیران تامین هزینه همگی آنها امکان‌پذیر نیست.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه برای مشارکت در پویش ایران مهربان هر فرد می تواند با پرداخت حد اقل ۳۰ هزار تومان ماهانه، حامی شود، اظهار کرد: شیوه های مشارکت طرح معنوی اکرام ایتام و محسنین ثبت‌نام در سایت اکرام به نشانی ekram.emdad.ir، ارسال عدد ۱ به سامانه ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۴، تماس و مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد سطح استان است.
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید