08:02|جمعه, مهر 04 ,1399
تاریخ انتشار: 13 شهریور 1399 - 10:20
کد خبر: 14978
یادداشت:

بی برنامگی در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید

علیرغم اینکه فقط یک روز تا آغاز سال تحصیلی جدید زمان باقیست اما با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی بی برنامگی در این بخش کاملا مشهود است.
بی برنامگی در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید

 سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، روز گذشته در اطلاعیه از سوی آموزش و پرورش عنوان شد،از شنبه 15 شهریور ماه مدارس در سطح استان باز و کادر اداری مدرسه و معلمان باید در مدرسه حضور داشته باشند دانش‌آموزان با توجه به شرایط مدرسه و با تصمیم گیری اولیا و با اطلاع قبلی در مدارس حاضر خواهند شد.

همچنین در ادامه این اطلاعیه آمده است، مقرر شده حدودا 20تا 30 درصد دانش‌آموزان به صورت نوبتی و در روزهای مشخص شده در مدارس حاضر شوند.

بنظر می‌رسد این اطلاعیه نمادی از یک بی برنامگی و نبود برنامه ای جامع و دقیق است که انتظار می‌رفت مسئولین مربوطه تمهیدات ویژه‌ای را در این شرایط اتخاذ نمایند.

بر اساس اطلاعیه فوق حضور 20 الی 30 درصد دانش‌آموزان بصورت نوبتی تقریبا محال و اجرایی شدن آن به سختی انجام خواهد گرفت. آیا تدریس چندین باره یک مبحث در مدارس ممکن خواهد بود؟ این سوالیست که میطلبد مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی اساس چنین تصمیم گیری را به طور شفاف تری اعلام کند.

از طرفی استان در وضعیت هشدار قرار دارد و هرگونه کوتاهی و سهل انگاری بار دیگر تبعات سنگینی برجای می‌گذارد  که ضرورت توجه آموزش و پرورش به آموزش و مجازی بیش از هر زمانی حائز اهمیت است.

پیام‌های مردمی حکایت از گلایه و نارضایتی اولیا دانش آموزان را دارد که نیازمند جدیت مدیران مربوط در تنظیم برنامه متناسب با شرایط است. 

 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید