06:01|جمعه, مهر 04 ,1399
تاریخ انتشار: 12 شهریور 1399 - 11:04
کد خبر: 14974
باریش گزارش می دهد:

نارضایتی والدین از بلاتکلیفی بازگشایی مدارس آذربایجان‌غربی

پیام‌های دریافتی از سوی والدین دانش آموزان حکایت از نارضایتی آن‌ها از وضعیت نامعلوم بازگشایی مدارس در استان دارد.
نارضایتی والدین از بلاتکلیفی بازگشایی مدارس آذربایجان‌غربی

به گزارش سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، علیرغم اینکه فقط چند روز تا آغاز سال تحصیلی جدید زمان باقیست اما بلاتکلیفی‌های موجود سبب گلایه مردمی شده است و برخی مدارس غیرانتفاعی دانش‌آموزان را ملزم به حضور در مدارس کرده‌اند.

مدارس استان در حالی که پس از شیوع کرونا به تعطیلی کشانده شد، متاسفانه نبود زیرساخت‌های مناسب، آموزش مجازی را برای دانش‌آموزان با مشکلات زیادی مواجه کرد که انتظار می‌رفت در سال تحصیلی جدید این مشکلات برطرف گردد و آموزش با کیفیت بهتری در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

اما تا این لحظه هیچ تصمیم گیری دقیق و گزارش کاملی از آخرین وضعیت آموزش در استان ارائه نشده است و در حالی که پیش بینی می‌شود روزهای آینده بازهم وضعیت نامناسبی را در استان شاهد باشیم اقدام چشمگیری در این حوزه انجام نگرفته است.

همانطور که در یادداشت‌های  قبلی اشاره شد، تجمعات مسئولین بدون رعایت فاصله گذاری در هفته دولت، مسافرت در ایام تعطیلات و نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی از مردم در مراسمات عزاداری ممکن است موجب گسترش شیوع کرونا در آذربایجان‌غربی شود که بازگشایی و حضور دانش آموزان در مدارس به این وضعیت دامن می‌زند و استان را با بحران جدی تری مواجه می‌سازد.

بنابراین تصمیم‌گیری برای نحوه آغاز سال تحصیلی جدید بسیار مهم و حائز اهمیت است و در صورتی که هرکونه سهل انگاری در این حوزه انجام گیرد ممکن است آسیب‌های ناشی از آن قابل جبران نباشد و در روزهای پیشرو آمار مبتلایان و مرگ میر را افزایش دهد. 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید