19:51|شنبه, اردیبهشت 25 ,1400
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1399 - 09:43
کد خبر: 14914
یادداشت:

گردش کرونا در آذربایجان‌غربی/ هشیار باشیم

کرونا در آذربایجان‌غربی همچنان در حال گردش است و نیاز است تا بیش از پیش دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت و در برابر این ویروس منحوس هشیار باشیم.
گردش کرونا در آذربایجان‌غربی/ هشیار باشیم

سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، بعد از گذشت مدتی از وضعیت قرمز بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی از چند هفته گذشته این شرایط به وضعیت هشدار رسیده و نیاز است تا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از تجمعات از روند افزایشی شیوع این بیماری در سطح استان جلوگیری کرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی بر ضرورت مشارکت همه جانبه مردم استان برای پیشگیری از آغاز روند افزایشی این بیماری تاکید کرد و گفت شیوع بیماری کرونا در این استان همچنان در وضعیت هشدار بوده که همکاری شهروندان برای جلوگیری از تبدیل این روند به افزایشی در این برهه بسیار ضروری است.

آقازاده معتقد است اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود و شیوع بیماری روند افزایشی داشته باشد، روند کشندگی آن بیشتر از گذشته خواهد بود.

متاسفانه در حال حاضر واکسن خاصی برای درمان بیماری کرونا کشف نشده و با روند شیوع گسترده این بیماری نیاز است تا مردم با جدیت بیشتری از ابتلا به این ویروس منحوس پیشگیری کنند.

طبق آخرین آمار رسمی با گذشت بیش از 6 ماه از شیوع کووید 19 در آذربایجان‌غربی تاکنون 828 نفر در سطح استان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

با نزدیک شدن به فصل سرما و احتمال افزایش این بیماری نیاز است تا اقشار مختلف جامعه با همکاری یکدیگر بر کنترل این بیماری غلبه کنند تا بیش از این شاهد افزایش مرگ و میر بر اثر کرونا در استان و سطح کشور نباشیم.

 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید