22:18|دوشنبه, فروردین 30 ,1400
تاریخ انتشار: 05 مرداد 1399 - 08:42
کد خبر: 14769
اکبر حسن بکلو در گفت و گو با باریش:

زنگ خطر مصرف برق در آذربایجان‌غربی به صدا درآمد

افزایش دما در طی چند هفته اخیر موجب روند صعودی مصرف برق در آذربایجان‌غربی شده است.
زنگ خطر مصرف برق در آذربایجان‌غربی به صدا درآمد

به گزارش سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: در طی هفته گذشته، سیر مصرف برق در آذربایجان غربی روند صعودی خود را ادامه داده و میزان مصرف هزار و ۱۱۳ مگاوات به ثبت رسید.

اکبر حسن بکلو ادامه داد: به دنبال افزایش دمای هوا و به تبع آن میزان مصرف، در صورت عدم رعایت الگوی مصرف توسط مشترکان و به منظور حفظ پایداری شبکه، این شرکت ناچار به اعمال مدیریت اضطراری بار خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی میزان مصرف برق در سال 98 را  هزار و 51 مگاوات اعلام و اظهار کرد: میزان مصرف امسال نسبت به سال قبل با 5.8درصد رشد مواجه شده است.

وی خاطرنشان کرد :  با توجه به نقشه های هواشناسی پیش بینی می شود در طول هفته جاری با افزایش دمای هوا، میزان مصرف برق در استان، از میزان سهمیه اختصاصی  فراتر رود لذا از شهروندان فهیم استان انتظار می رود با استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم ترموستات کولرهای گازی بین 24 تا 26 درجه سانتی‌گراد، عدم استفاده از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف‌شویی و جاروبرقی به ‌طور همزمان در ساعات 12 تا 16 و خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، خادمان خود در شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی را در تامین برق پایدار و مطمئن یاری کنند.

حسن بکلو اظهار کرد : اداراتی که دارای دیزل ژنراتور هستند در زمان پیک مصرف (ساعات ۱۲ الی ۱۶) برای تامین برق وسایل سرمایشی خود باید از ظرفیت ژنراتورهای برق اضطراری استفاده کنند. همچنین از تمامی مشترکان صنعتی درخواست می‌شود با کاهش حداقل ۱۰ درصدی برق مصرفی از ساعت ۱۲ تا ۱۶ از پاداش همکاری نیز برخوردار شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی ضمن اشاره به طرح‌های تشویقی در نظرگرفته شده برای کشاورزان، خواستار همکاری حداکثری کشاورزان با این طرح‌ها شد و گفت: با همکاری ۴ ساعته کشاورزان و خاموش‌کردن پمپ‌های برق در ساعات اوج مصرف در ساعت ۱۲ تا ۱۶ ، در ۲۰ ساعت بقیه مصرف برای آن‌ها رایگان محاسبه می‌شود.


 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید

نظرت کاربران

طاهر
1399/05/08 - 08:09

اگه لطف کنن به عزیزان صادر نکنن مازاد هم خواهیم داشت . تابستان مشکل آب و برق هست زمستان گاز و برق هست و این نشد که مملکت داری . بدن آبدارچی شرکت ما بتر میتونه اداره کنه