10:46|یکشنبه, خرداد 30 ,1400
تاریخ انتشار: 31 تیر 1399 - 09:11
کد خبر: 14741
کارشناس سازمان هواشناسی آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با باریش:

کاهش موقت دما در آذربایجان‌غربی

طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی استان، از روز چهارشنبه روند افزایشی دما به صورت موقت متوقف می‌شود و تا روز پنجشنبه شاهد روند کاهشی دما هستیم.
کاهش موقت دما در آذربایجان‌غربی

یاسر اشتاد، کارشناس سازمان هواشناسی آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، در مورد آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: از اوایل هفته جاری روند افزایش دما در سطح استان آغاز شده و این جریان روز سه‌شنبه 31 تیرماه نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود دمای هوای ارومیه امروز به 38 درجه بالای صفر برسد افزود: از روز چهارشنبه روند افزایشی دما به صورت موقت متوقف می‌شود و تا روز پنجشنبه شاهد روند کاهشی دما خواهیم بود به طوری که 3 تا 5 درجه از دمای هوای شهرهای استان کاسته می‌شود.

اشتاد گفت: فردا اولین روز از مردادماه، امواج ناپایدار وارد استان می‌شود و تا پایان هفته در مناطق شمالی استان احتمال رگبار و رعدوبرق وجود دارد و سرعت وزش باد نیز طی چند روز آینده در مناطق جنوبی استان در برخی از ساعات افزایش پیدا می‌کند.

کارشناس سازمان هواشناسی آذربایجان‌غربی در ادامه به وضعیت دمایی شهرهای استان در طی 24 ساعت گذشته اشاره و اظهار کرد: پلدشت با 42 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر استان ثبت شده و دمای هوای شهرهای خوی، بوکان، شاهین‌دژ و شوط به 40 درجه بالای صفر رسید.
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید