22:36|دوشنبه, فروردین 30 ,1400
تاریخ انتشار: 25 تیر 1399 - 09:08
کد خبر: 14703

عاملان بمب‌گذاری سال ۸۹ مهاباد اعدام شدند

روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان‌غربی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، عوامل شهادت ۱۲ نفر از هموطنان آذری و کردزبان در استان به سزای اعمال خود رسیدند.
عاملان بمب‌گذاری سال ۸۹ مهاباد اعدام شدند

به گزارش سرویس سیاسی باریش نیوز، براساس اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، در اطلاعیه روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان غربی آمده است: در پی بمبگذاری سال ۱۳۸۹ در شهرستان مهاباد و دستگیری عوامل گروهک های تروریستی وابسته به سرویس های اطلاعاتی بیگانه، شبکه بمبگذاری در سال ۱۳۹۲ منهدم شد و امروز ۲۴ / ۴ / ۹۹ دو تن از عوامل اصلی بمب گذاری سال ۸۹ در شهرستان مهاباد که حکم اعدام آنها  پس از طی تمامی مراحل قانونی تایید شده بود، اجرا گردید.

در جریان بمب گذاری و انجام این اقدام تروریستی توسط محکومان فوق الذکر در سال ۸۹، ۱۲ نفر از هموطنان کرد و آذری زبان به شهادت رسیده و بیش از ۴۰ نفر نیز مجروح شدند که تعدادی از خانواده معزز شهدای این حادثه تروریستی نیز در مراسم اعدام در محوطه زندان ارومیه حاضر بودند.

در این اطلاعیه تصریح شده است:‌ روابط عمومی دادگستری آذربایجان غربی بار دیگر تاکید می کند سیاست  قطعی دستگاه قضایی در دوران تحول برخورد قاطع و عبرت آموز با برهم زنندگان امنیت عمومی و افرادی که دستشان به خون پاک هموطنان عزیز آلوده گردیده می باشد و ان شا الله این مسیر مستدام خواهد بود.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید