21:21|جمعه, اردیبهشت 24 ,1400
تاریخ انتشار: 10 تیر 1399 - 10:37
کد خبر: 14604
یادداشت:

کرونا با معتادان تعارف ندارد

صاحب‌نظران حوزه سلامت و درمان مبتلا نشدن معتادان به کرونا را رد کرده و معتقد هستند این افراد به دلیل پایین بودن سیستم دفاعی بدن و درگیر بودن سیستم تنفسی و ریه‌ها بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند.
کرونا با معتادان تعارف ندارد

سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، شیوع ویروس همه‌گیر کرونا اقشار مختلف مردم را تحت سیطره خود قرار داده و از سوی دیگر بازار اظهار نظرهای گوناگون برای مقابله با این بیماری را نیز بسیار داغ کرده است.

انتشار اظهار نظرهای مختلف و به دور از تخصصی بودن در فضای مجازی اذهان مردم را مخدودش کرده و سبب می‌شود که این خبرهای بدون منبع باعث مشکلاتی در سطح جامعه شود.

یکی از این خبرهایی که هیچ‌گونه منبع معتبر ندارد و متخصصان حوزه سلامت نیز آن را تأیید نمی‌کنند مبتلا نشدن معتادان و افرادی که به هر دلیل مواد مخدر مصرف می‌کنند است.

اغلب صاحب‌نظران حوزه سلامت و درمان این موضوع را رد کرده و تأکید دارند افراد که دخانیات و مواد مخدر مصرف می‌کنند به دلیل پایین بودن سیستم دفاعی بدن و درگیر بودن سیستم تنفسی و ریه‌ها بیش از سایر افراد در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند. 

یکی از اساتید بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معتقد است، اینکه افراد سیگاری و معتاد به کرونا مبتلا نشده یا کمتر مبتلا می‌شوند از نظر علمی کاملا مردود است و این موضوع که در فضای مجازی مطرح شده بسیار غلط بوده و هیچ توجیحات علمی ندارد.

سعید فریور، مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی نیز در خبری که روز گذشته در رسانه ها منتشر شده اعلام کرده تا کنون 9 نفر از افراد دارای سابقه مصرف مواد مخدر در استان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

بیماری کرونا پیر و جوان، سالم و ناسالم نمی‌شناسد و همه اقشار مختلف جامعه در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند.

در شرایط کنونی تقویت سیستم ایمنی بدن، رعایت کامل بهداشت فردی و محیط، دوری از تجمعات و تا حد امکان در خانه ماندن تنها راهی است که بتوان از شر ویروس منحوس کرونا در امان ماند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید