21:14|جمعه, اردیبهشت 24 ,1400
تاریخ انتشار: 21 خرداد 1399 - 09:50
کد خبر: 14465
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق در گفت‌وگو با باریش عنوان کرد:

گذر از پیک مصرف در تابستان، نیازمند عزم همگانی

برای گذر از پیک مصرف برق در تابستان آذربایجان غربی عموم مردم باید همیار مدیریت مصرف برق باشند تا این فصل را بدون خاموشی های احتمالی بگذارنیم.
گذر از پیک مصرف در تابستان، نیازمند عزم همگانی


اکبر حسن‌بگلو، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گفت‌وگو با سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، ضمن تاکید بر لزوم مدیریت مصرف در پیک بار تابستان امسال گفت: در تابستان سال جاری، با همکاری مشترکین کلیه حوزه ها از جمله بخش اداری، برق پایدار و مطمئن در استان تامین خواهد شد.

وی با اشاره بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌های اداری استان جهت عبور از پیک بار برق تابستان سال جاری عنوان کرد: دستگاه های اداری سهم قابل توجهی در مدیریت مصرف برق در تابستان دارند و با انجام راهكارهای ساده‌ می توانند مصرف برق در دستگاه های اداری را مدیریت نمایند لذا همكاری تمامی ادارات استان جهت عبور از پیک بار تابستان ضروری است .

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی افزود: در حال حاضر تعداد قابل توجهی مولدهای اضطراری از جمله دیزل ژنراتور و یا سیستم های برق اضطراری در کشور وجود دارد.  از آنجا که فقط ساعات و روزهای کمی از کل سال، میزان مصرف برق کشور از ظرفیت نصب شده نیروگاهی بیشتر می‌شود، بنابراین سازمان‌هایی که از این مولدها در اختیار دارند می توانند با تأمین برق خود در ساعات اوج مصرف علاوه بر همراهی با شرکت توزیع نیروی برق، پاداش همراهی هم دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مشترکان برق، تنها ۱۰ درصد از مصرف برق خود را کاهش دهند،20 درصد از هزينه بهاي برق مصرفي در قبوض كاهش مي يابد .

حسن بگلو در خاتمه اعلام کرد : از مردم فهیم و همیشه همراه استان انتظار می رود با هر اقدامی که باعث مصرف اصولی در مصرف برق می شود، حتی تنها با خاموش كردن كليد يک لامپ غير ضروری و راهکارهای ساده دیگر صنعت برق کشور را یاری نمایند.
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید