12:32|یکشنبه, اسفند 17 ,1399
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1399 - 12:50
کد خبر: 14453
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو به باریش:

اجرای طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده‌ای استان از ۲۱ خرداد

طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده ای از ۲۱ خردادماه سال جاری در دو محور ارومیه _ سلماس و ارومیه_نقده و میاندوآب اجرا می‌شود.
اجرای طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده‌ای استان از ۲۱ خرداد

ارسلان شکری، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، اظهار کرد: طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده‌ای استان با هدف پیشگیری از تخلفات و تصادفات رانندگی در دو محور پرتردد و پرحادثه در محورهای ارومیه - سلماس و ارومیه - نقده و میاندوآب انتخاب شده است.

 شکری در ادامه گفت: این طرح در راستای اهمیت و ضرورت آموزش در آگاهی بخشی ارتقای انضباط ترافیکی و کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی و با عنایت به نقش تاثیرگذار مسئولین ذیربط در تربیت و فرهنگ سازی به صورت پایلوت در استان و‌در دو بخش علمی و کاربردی اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: در این راستا دبیرخانه کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان با محوریت معاونت حمل و نقل این اداره کل بر اساس اعلام نیاز موجود و بعد از اتمام و بررسی مراحل مطالعاتی، نسبت به امکان سنجی و توجیه آن از لحاظ قابلیت اجرایی، احصا شاخص های مالی و اقتصادی و جزئیات کامل طرح به همراه برنامه زمانبندی تفصیلی آن اقدام و هم اکنون طرح مذکور در محورهای یادشده قابل اجرا و عملیاتی است.

این مقام مسئول اظهار کرد: حوادث و سوانح جاده ای قابل پیشگیری هستند بنابراین با آگاهی و البته فرهنگ‌سازی می‌توان سوانح جاده‌ای را به حداقل رساند و جایگاه استان را در زمینه حوادث جاده‌ای به موقعیت مناسبی ارتقا داد که در این زمینه نیازمند همکاری جدی و یاری تمام دستگاه‌ها و ارگان‌ها و نهادهای مرتبط هستیم.

وی تصریح کرد: امید است با اجرای موفق این طرح در راستای کمک رسانی به بهبود وضعیت ترافیک در استان نقش آفرینی موثری داشته باشیم و این طرح الگوی مناسبی برای کاهش تصادفات جاده‌ای در دیگر استان‌ها و کشور شود.

شکری گفت: تقسیمات این طرح بر ۵ فاز اصلی بوده و هر فاز به چند بلوک تقسیم شده است که فرمانده کل نظارت بر طرح رئیس کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان، استاندار و فرمانده اجرایی طرح پایلوت، فرماندهی پلیس راه استان و متعاقبا فرمانده هر فاز رئیس پاسگاه پلیس راه آن منطقه یا شهر مربوط است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی اضافه کرد: اکیپ@های هلال احمر ، پلیس راه، پزشکی قانونی و راهداری در اجرای این طرح دخالت و وظایف مختلف قبل، حین و بعد از حادثه دارند.
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید