11:44|سه شنبه, آذر 11 ,1399
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1399 - 10:28
کد خبر: 14439
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با باریش:

متوسط سن ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان بالای 15 سال است

مجموع ناوگان حمل‌و‌نقل باری سبک، نیمه سنگین و سنگین استان بیش از ۳۲ هزار دستگاه است که متوسط سن این ناوگان به بیش از ۱۵ سال می‌رسد و باید برای بهره‌وری بیشتر حمل و نقل از این فرصت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل باری استان استفاده کرد.
متوسط سن ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان بالای 15 سال است

ارسلان شکری، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با سرویس اجتماعی باریش‌نیوز از نام نویسی متقاضیان نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون شهری کالا همزمان با سراسر کشور در آذربایجان‌غربی خبر داد و اظهار کرد: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در راستای فعالیت‌های متنوع خود به منظور نوسازی ناوگان باری کشور و استفاده از ظرفیت‌های قانونی مندرج در قوانین احکام دائمی توسعه از متقاضیان ورود خودروهای باری سنگین تا ۳ سال ساخت ثبت نام می‌کند.

وی افزود: شرکت‌های تولید کننده داخلی خودروهای سنگین، شرکت‌های حمل‌ونقل توانمند دارای مجوز از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، شرکت‌های وارد کننده کامیون‌های سنگین دارای مجوز از وزارت صمت و مالکان حقیقی و حقوقی کامیون‌های فرسوده واجد شرایط و متقاضی واردات می‌توانند در این طرح مشارکت کنند.

شکری با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه www.rpf.rmto.ir برای نوسازی خودرو خود اقدام کنند، عنوان کرد: این کامیون‌ها نباید بیش از ۳ سال از زمان ساخت آنها گذشته باشد و ساخت کشورهای اروپایی، ژاپن و کره جنوبی بوده و از نظر ایمنی، کیفیت و آلایندگی محیط زیست در زمان‌های ساخت مورد تأیید دستگاه‌های ذیربط باشد.

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول اولویت با کامیون‌های دارای ظرفیت مندرج در کارت مشخصات وسیله نقلیه زیر ۱۸ تن و بالاتر است، ادامه داد: واردات هر یک دستگاه کامیون منوط به اسقاط حداقل یک دستگاه کامیون که از زمان ساخت آن بیش از ۲۵ سال گذشته باشد، است.

 مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در ادامه تصریح کرد: مجموع ناوگان حمل‌و‌نقل باری سبک، نیمه سنگین و سنگین استان بیش از ۳۲ هزار دستگاه بوده که متوسط سن این ناوگان بالای ۱۵ سال است و باید برای بهره وری بیشتر حمل و نقل از این فرصت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل باری استان استفاده کرد.
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید