21:49|جمعه, اسفند 08 ,1399
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1399 - 09:32
کد خبر: 14429
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با باریش:

بهای برق مصرفی کشاورزان آذربایجان غربی رایگان می‌شود

بهای برق مصرفی صاحبان چاه‌های کشاورزی در آذربایجان غربی که در ساعت پیک مصرف پمپاژ و موتورهای آبی خود را خاموش کنند، رایگان محاسبه می‌شود.
بهای برق مصرفی کشاورزان آذربایجان غربی رایگان می‌شود

اکبرحسن بکلو، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، گفت: بهای برق مصرفی صاحبان چاه‌های کشاورزی که از ساعت ۱۲ تا ۱۶ عصر یعنی ساعات پیک مصرف، پمپاژ و موتور‌های های آب خود را خاموش کنند و ساعات آبیاری خود را به ساعات پایانی شب موکول کنند رایگان محاسبه می‌شود.

وی افزود: درفصل تابستان که فصل پیک مصرف برق است ، ۳۳درصد از مصرف برق استان در ساعات پیک مربوط به مشترکان در بخش کشاورزی است.

حسن بکلو ادامه داد: مشترکان به ازای ۳۱ روز همکاری در کاهش مصرف برق در چهار ساعت اوج بار از بخشودگی کامل بهای برق صورت حساب مصرفی بهره‌مند می‌شوند.

وی بیان کرد: مشترکانی که کمتر از ۳۱ روز در کاهش مصرف برق همکاری داشته باشند، به ازای تعداد روزهای همکاری از بخشودگی بهای برق صورت حساب مصرفی بهره‌مند می‌شوند.

حسن بکلو اظهار داشت: همچنین شرکت برق برای مشترکانی که در این مدت همکاری لازم را با این شرکت داشته اند، پاداشی در نظر گرفته است که نرخ تعرفه اوج بار و مقدار انرژی کاهش یافته جمع می‌شوند و به عنوان پاداش در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: حداکثر مقدار انرژی مجاز در زمان اوج بار برای مصارف جانبی ۱۵۰ کیلووات ساعت در هر ماه است.

وی بیان کرد: استفاده از لامپ‌های ال ای دی و کم مصرف به جای لامپ‌های رشته‌ای در تامین روشنایی، استفاده از سیستم آبیاری جدید، استفاده از الکترو پمپ‌های شناور و پربازده به جای الکترو پمپ‌های شف و غلاف و سرویس و بازدید دوره‌ای از تجهیزات الکتریکی راهکارهای مناسب برای کاهش مصرف آب و برق در بخش کشاورزی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی تاکید کرد: در صورت رعایت اصول مدیریت مصرف از سوی مشترکان و کاهش استفاده در ساعات اوج مصرف می‌توان قدم موثری در راستای خدمت به مشترکین و تامین برق مشترکین بخش کشاورزی استان برداشت.
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید