20:38|جمعه, مرداد 17 ,1399
تاریخ انتشار: 01 خرداد 1399 - 08:51
کد خبر: 14362
مسئول مرکز کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ماه رویان در گفت‌وگو با باریش:

اثباتی علمی برای ناباروری از طریق لیزر موهای زائد وجود ندارد

تاکنون هیچ تحقیقی در هیچ کجای دنیا نتوانسته این مساله را اثبات کند که لیزر موهای زائد می‌تواند باعث ناباروی شود.
اثباتی علمی برای ناباروری از طریق لیزر موهای زائد وجود ندارد

دکتر حیدری، مسئول مرکز کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ماه رویان در گفت‌وگو با سرویس سلامت باریش‌نیوز اظهار کرد: یکی از نادرست‌ترین باورهای رایج درباره لیزر مورهای زائد،این است که این روش درمانی باعث آسیب رساندن به تخمدان‌ها و افزایش خطر ناباروری می‌شود.

وی افزود: این در حالی است که عمق نفوذ اشعه این نوع لیزر داخل پوست، تنها تا حد ریشه یا فولیکول موهاست و اصلا اشعه به داخل بدن نفوذ نمی‌کند که به لایه دوم پوست برسد چه برسد به اینکه بخواهد روی ارگان‌های داخلی مانند تخمئان‌ها، تأثیر منفی بگذارد و باعث ناباوری شود.

حیدری گفت: تاکنون هیچ تحقیقی در هیچ کجای دنیا نتوانسته این مساله را اثبات کند که لیزر موهای زائد می‌تواند باعث ناباروی شود.

وی ادامه داد: در ناحیه زیر بغل یا اگزیلا، علاوه بر رگ‌های خونی، غدد لنفاوی وجود دارند که نقش مهمی در کنترل و جلوگیری از انتشار عفونت‌ها و محدود کردن بدخیمی‌ها از سرایت به سایر نواحی ایفا می‌کند.

حیدری عنوان کرد: این ارگان‌ها در عمق چند سانتی متری از سطح پوست ناحیه زیر بغل قرار گرفته است. 

مسئول مرکز کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ماه رویان در ادامه تصریح کرد: با توجه به جنس اشعه لیزر و قدرت نفوذ در حد چند میلی‌متری آن امکان آسیب رسیدن به غدد لنفاوی زیر بغل منتفی است همچنین لیزر موهای زائد زیر بغل هیچ‌گونه خطری ایجاد نمی‌کند.  
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید