11:21|پنجشنبه, مهر 03 ,1399
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1399 - 09:40
کد خبر: 14310
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی خبر داد:

12 هزار نفر از خدمات فاضلاب شهری بهره‌مند شدند

سال گذشته با افتتاح دو باب تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای خوی و ارومیه، 120 هزار نفر به جمعیت تحت پوشش فاضلاب استان افزوده شد.
12 هزار نفر از خدمات فاضلاب شهری بهره‌مند شدند

علیرضا رضوی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با سرویس اجتماعی باریش‌نیوز اظهار کرد: با افتتاح دو باب تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای ارومیه و خوی طی سال گذشته، 120 هزار نفر به جمعیت تحت پوشش خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در آذربایجان‌غربی افزوده شد.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها شامل مدول اول تصفیه خانه فاضلاب گلمان ارومیه و مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب خوی است، افزود: مدول اول تصفیه خانه فاضلاب گلمان ارومیه با ظرفیت تصفیه شش هزار و 840 متر مکعب در شبانه‌روز، برای 45 هزار نفر طراحی و برای اجرای آن، 400 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

رضوی ادامه داد: برای اتمام و بهره‌برداری از مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب خوی نیز با ظرفیت تصفیه 15 هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز و طراحی برای 75 هزار نفر جمعیت، 180 میلیارد ریال هزینه صرف شده است.

وی گفت: در این طرح، 102 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی نیز با صرف اعتباری بالغ بر 370 میلیارد ریال، اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، تکمیل مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه تا 92درصد پیشرفت فیزیکی و کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی سامانه‌های فاضلاب شهرهای چالدران و اشنویه را از دیگر اقدامات این شرکت در سال گذشته اعلام کرد.

 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید