03:02|یکشنبه, بهمن 05 ,1399
تاریخ انتشار: 08 اردیبهشت 1399 - 12:43
کد خبر: 14248
مدیر توزیع نیروی برق میاندوآب در گفت‌وگو با باریش:

راه‌اندازی 76 دستگاه پست هوایی در سال گذشته

جهت اصلاح و رفع ضعف ولتاژ مشترکین شهری و روستایی و اجرای طرح چاوش و برق رسانی به مشترکین جدید مجموعا ۷۶ دستگاه پست هوایی طی سال ۹۸ احداث و  راه‌اندازی  شده است.
راه‌اندازی 76 دستگاه پست هوایی در سال گذشته

جمال کاظمی، مدیرتوزیع برق میاندوآب در گفت‌وگو با سرویس اقتصادی باریش‌نیوز، گفت: برای اصلاح و رفع ضعف ولتاژ پنج منطقه شهری تعداد 5 دستگاه پست هوایی و یک هزار و ۲۵۰ متر خط 20 کیلوولت هوایی با اعتبار 4526 میلیون ریال نصب و به بهره برداری رسیده است.

مدیر توزیع برق میاندوآب تصریح کرد: به منظور بهبود کیفیت ولتاژ در روستاهای  داش تپه، تپه رش و گرده گل 3 دستگاه پست هوایی و 530 متر خط 20 کیلوولت هوایی با اعتبار 2796 میلیون ریال جهت اصلاح و رفع ضعف ولتاژ احداث شده است.

وی در ادامه گفت: برای تامین برق مجتمع 320 واحدی تعاونی مسکن فرهنگیان با اعتباری بالغ بر 5593 میلیون ریال 5 دستگاه پست هوایی جمعاً با ظرفیت یک هزار و ۳۸۰ کیلوولت آمپر، 450 متر خط 20 کیلوولت هوایی و یک هزار و ۵۰۰ متر کابل کشی فشار ضعیف زمینی انجام شده است.

کاظمی اضافه کرد: به منظور برق رسانی به شهرک صنعتی چهاربرج  تعداد 430 اصله تیر و هزار و ۵۰۰ متر سیم کشی ابتدای خط  با هزینه کرد 15 میلیارد ریال طی سال ۹۸ اجرا شده است.

وی اظهار کرد: ۳۶۰ دستگاه چراغ  ۱۵۰ و ۷۰ وات در مناطق فاقد روشنایی شهری با صرف اعتبار 2025 میلیون ريال و در مناطق روستایی فاقد روشنایی تعداد 270 دستگاه  چراغ ۷۰ وات با اعتبار2084 میلیون ریال نصب شده است.

مدیر توزیع برق میاندوآب به برق‌رسانی به ۶۵ متقاضی جدید کشاورزی و صنعتی و خدماتی  اشاره کرد و گفت: این اقدام با احداث 58 دستگاه پست هوایی جمعاً با ظرفیت 4650 کیلوولت آمپر و احداث ۳ هزار و ۴۵۰ متر خط 20 کیلوولت هوایی انجام پذیرفته است.

وی تشریح کرد: در راستای تحقق اهداف شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی اطلاعات بیش از ۵۶ هزار و ۶۴۱ مشترک شهری در سامانه GIS ثبت شده است.

کاظمی ادامه داد: با توجه به اهمیت اجرای طرح ملی چاوش، مدیریت توزیع برق میاندوآب طی سال ۹۸ اقدامات موثری در راستای اجرای طرح مدیریت ولتاژ برق و رضایتمندی مشترکین و انجام داده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: در راستای  طرح ملی چاوش برای اصلاح ولتاژ ۷۵۰ مشترک تعداد 5 دستگاه پست هوایی شهری با پیشرفت فیزیکی ۶۵ در صد با  اعتبار4921 میلیون ریال  در دست اجرا می باشد .

مدیر توزیع برق میاندوآب در ادامه اشاره کرد: طی سال ۹۸ ولتاژ 450 مشترک در راستای اجرای طرح چاوش با انجام تعادل بار اصلاح و ولتاژ 255 مشترک با تغییر تب ترانس که دارای ولتاژ بالای 240 ولت بودند اصلاح شد.

وی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده یک هزار و ۹۰۰ متر شبکه فشار ضعیف سیمی به منظور اصلاح ولتاژ ۳۵۰ مشترک در نقاط مختلف شهری و روستایی و خدمات‌رسانی مطلوب به مشترکین به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.

مدیر توزیع نیروی برق میاندوآب در پایان سخنان خود به واگذاری انشعاب‌های جدید شهری اشاره کرد و گفت: طی سال ۹۸ با تلاش‌های پرسنل خدوم مدیریت توزیع برق این شهرستان یک هزار و ۲۳۱ انشعاب عادی شهری خانگی و تجاری واگذار شده که برای واگذاری این میزان انشعاب جدید ۳ هزار و ۲۰۰ متر شبکه ۴۰۰ ولت هوایی احداث شده است.


 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید