03:05|چهارشنبه, مرداد 06 ,1400
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1399 - 09:19
کد خبر: 14168
باریش گزارش می‌دهد:

ضرورت ثبت‌نام اصناف در سامانه مرکز بهداشت

در اطلاعیه شماره چهار کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید شده اصناف کم ریسک برای آغاز فعالیت می توانند با ثبت نام و اخذ تعهد برای اجرای دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا در طرح فاصله‌گذاری هوشمند شروع به کار نمایند.
ضرورت ثبت‌نام اصناف در سامانه مرکز بهداشت

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، در اطلاعیه شماره چهار کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح شده اصناف در صورت تمایل می توانند با ثبت نام و اخذ تعهد برای اجرای دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا  در طرح فاصله‌گذاری هوشمند شروع به کار نمایند.

در این اطلاعیه از همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری قدردانی و تاکید براستمرار اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم ترین راهکار کنترل همه گیری بیماری کرونا  گردیده است درصورت تمایل اصناف ، آغاز به کار مشاغل «غیر پرخطر» مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا از تاریخ 23 فرودین در استان‌های کشور و از 30 فروردین در تهران ذکر گردیده و موارد ذیل به اطلاع عموم می رسد.

۱. برای شروع  فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند،  کلیه واحدهای صنفی از صبح جمعه مورخ 22/01/1399 می توانند در سامانه  salamat.gov.ir بمنظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان و تایید تعهدنامه بصورت الکترونیکی برای التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا ثبت نام نمایند.

۲. اصناف پس از تایید تعهدنامه ، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا  بصورت الکترونیکی -  اخذ کد بهداشتی از طریق سامانه salamat.gov.ir و نصب  در واحد صنفی می توانند به فعالیت شروع نمایند.  

۳. دستورالعمل های سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان  کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا درسامانه : http://markazsalamat.behdasht.gov.ir   دردسترس عموم اصناف ومردم می باشد.

۴. تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاههای ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا مصوب وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ گردیده که در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.

 ۵.یادآوری می گردد کلیه واحدهای تولید در بخش های مختلف صنف ،صنعت ، توزیعی و خدمات فنی که برای تامین مایحتاج عمومی و نیاز ضروری مردم ازجمله  مواد غذایی ، خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل از بدو شروع بحران بیماری کرونا در حال خدمات رسانی به مردم بوده اند کماکان در چارچوب دستورالعمل  بهداشتی ابلاغی مجاز به فعالیت دراین حوزه ها می باشند.

۶.فعالیت های صنفی که از بدو شروع بحران بیماری کرونا بدلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آن واحدها فعالیت های پرخطر اعلام و  تعطیل شده اند تا اعلام عادی شدن شرایط از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل اعلام می گردد. 

۷.براساس اعلام وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی فعالیت های پرخطر  برای شیوع کرونا  در حوزه اصناف شامل آرایشگاه های مردانه و زنانه ، رستوران ها ، تالار پذیرایی و سالن مراسم ، مراکز بازی ، تفریحی ، گیم نت ، قهوه خانه ها ،چایخانه ها  و تریا ، اماکن  اقامتی ، هتل ها ، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه های بدنسازی و ورزشی – سینما ها -جشنواره ها و نمایشگاهای هنری و فرهنگی می باشند.
 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید

نظرت کاربران

نوروز اژدری
1399/01/24 - 17:54

با سلام بالاخره ساختمان سازی خودش در کدام گروه مشاغل قرار دارد نمی شود که سنگبری یا الومنیوم فلزکاری پرخطر باشد ولی خو ساختوساز که از هم خطرنک است اصلا مشخص نشود 5