00:59|پنجشنبه, مرداد 23 ,1399
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1398 - 09:38
کد خبر: 13867
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با باریش:

حذف قبوض کاغذی تأثیری در نحوه محاسبه نرخ برق ندارد

در طرح حذف قبوض کاغذی برق هیچ‌گونه تغییری در نحوه محاسبه قیمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان کماکان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهای دوره قرائت محاسبه می‌شود و کاهش یا افزایش طول دوره قرائت، اثری در افزایش بهای برق مصرفی ندارد.
حذف قبوض کاغذی تأثیری در نحوه محاسبه نرخ برق ندارد

اکبرحسن بگلو، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با سرویس اجتماعی باریش‌نیوز،پیرو طرح حذف قبوض کاغذی برق که پس از اطلاع رسانی های گسترده توسط این شرکت از ابتدای مهرماه سال جاری به اجرا درآمد، ضمن تشکر از مشارکت هم استانی‌ها در این طرح ملی، اظهار کرد: در این طرح صرفا قبوض کاغذی برق حذف شده و هیچ‌گونه تغییری در نحوه محاسبه قیمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان کماکان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهای دوره قرائت محاسبه می‌شود و کاهش یا افزایش طول دوره قرائت، اثری در افزایش بهای برق مصرفی ندارد.
وی افزود: براساس طرح حذف قبوض کاغذی برق، قرائت کنتور همانند گذشته توسط ماموران قرائت انجام می‌شود و صرفا قبوض کاغذی برق حذف شده است و صورت‌حساب برق مصرفی از طریق پیامک به شماره تلفن همراه اعلام شده از سوی مشترکان که در سیستم‌های شرکت‌های توزیع نیروی برق ثبت شده است، به اطلاع مشترکان می‌رسد.
این مسئول ادامه داد: مشترکان به منظور مشاهده قبض برق خود می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های اینترنتی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی به آدرس www.waepd.ir ، نسبت به مشاهده تصویر قبوض برق خود که همانند قبوض کاغذی پیشین بوده و امکان چاپ و مقایسه با ارقام و صورت حساب‌های گذشته را دارد، اقدام کنند.
حسن بگلو گفت: قابل ذکراست لینکی در ذیل پیامک‌های ارسالی درج گردیده است که با کلیک بر روی آن می‌توانند به صورت مستقیم قبض برق صادره را مشاهده کنند.
وی تصریح کرد: نرخ برق براساس مصوبه هیات وزیران از اردیبهشت ماه سال جاری جهت اطلاع به میزان 7 درصد برای عموم مشترکان افزایش داشته است همچنین به منظور حفظ حقوق عامه مردم و به ویژه مشترکانی که برق را بهینه مصرف می‌کنند،‌ تنها مشترکان پرمصرف برق 16 درصد نیز مشمول افزایش قیمت برق می‌شوند که این میزان جهت اطلاع شامل مشترکانی می‌شود که بیش از الگوهای تعیین شده مصرف می کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی در ادامه خاطرنشان کرد: حدود 15 درصد از مشترکان در رده پرمصرف‌ها قرار می‌گیرند همچنین الگوی مصرف در کلیه مناطق در ماه‌های غیرگرم 200 کیلووات ساعت است.

 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید