01:00|سه شنبه, مهر 08 ,1399
تاریخ انتشار: 05 بهمن 1398 - 11:14
کد خبر: 13751
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در گفت‌وگو با باریش

امکان پرداخت غیرحضوری با همراه داشتن شناسه قبض

مشترکین برای پرداخت‌های قبوض خود باید حتما یکی از قبض‌های گذشته خود را داشته باشند و از این پس با نگهداری شناسه قبض خود می‌توانند نسبت به پرداخت قبوض خود به صورت غیرحضوری اقدام کنند.
امکان پرداخت غیرحضوری با همراه داشتن شناسه قبض

اکبر حسن‌بکلو، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، با اشاره بر مزایای اجرای طرح ملی قبض سبز اظهار کرد: مشترکین و شرکت‌های توزیع همواره در ادوار گذشته با معضلی به نام مفقود شدن قبوض به دلایل مختلفی مواجه بودند که این قضیه سبب بروز مشکلات عدیده برای مشترکین و شرکت‌های توزیع می‌شد که خوشبختانه با حذف قبوض کاغذی به هیچ وجه شاهد چنین مشکلاتی ناشی از مفقودی نخواهیم بود.
وی افزود: ضمن آنکه قبل از اجرای طرح پروسه چاپ، توزیع، تحویل و پرداخت قبوض بسیار طولانی و هزینه بر و وقت‌گیر بود که این مشکل نیز با امکان پرداخت و مشاهده الکترونیکی قبوض حل شده است.
حسن بکو گفت: از زمان شروع اجرای این طرح در آذربایجان‌غربی خوشبختانه مردم مشارکت خوبی در پیشرفت این طرح داشته‌اند و امیدواریم این رویه همچنان ادامه داشته باشد. 
وی ادامه داد: مشترکینی که به دنبال روش‌های پرداخت غیرحضوری با صرف کمترین زمان برای پرداخت قبوض خود هستند می‌توانند از اپلیکیشن‌های پرداختی مختلفی مانند اپلیکیشن خدمات غیرحضوری برق ایران، سامانه آنلاین الکترونیکی ساپا، همراه برق، سامانه سپهر بانک صادرات، سامانه پارسیان، اپلیکیشن کی پاد، بازوی اطلاع رسانی در پیام رسان بله، به پرداخت بانک ملت، سامانه پرداخت سامان و آسان پرداخت صورتحساب خود را دریافت و پرداخت کنند.
وی خاطر نشان کرد: کاهش سفرهای غیرضروری درون شهری، کاهش هزینه‌های مردم و دولت و به تبع آن امکان ارائه خدمات بیشتر و بهتر تنها بخشی از مزیت‌های استفاده از خدمات غیرحضوری توسط مشترکین است که در صورت هر گونه بروز مشکل یا سوال و ابهامی در این خصوص مشترکین می توانند از راه های ارتباطی این شرکت با مشترکین، نسبت به رفع آن اقدام کنند.  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی تاکید کرد: مهم ترین هدف اجرای طرح ملی قبض سبز ارائه بهترین خدمات ضمن صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه برای مشترکین است که وجود روشهای مختلف پرداخت قبوض نیز به دلیل راحتی مشترکین است تا هر فرد با توجه به علایق و امکانات در دسترس خود نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کند.
وی ادامه داد: مشترکین می‌توانند در پایان همان پیامکی که اطلاعات قبض برق ارسال شده کلیک کرده و با باز شدن درگاه پرداخت به راحتی در صورت وجود رمز دوم از درگاه پرداخت بانکی قبض خود را پرداخت کنند و رسید بانکی را دریافت نمایند.
حسن بکلو اضافه کرد: مشترکین برای پرداخت‌های قبوض خود باید حتما یکی از قبض‌های گذشته خود را داشته باشند و از این پس با نگهداری شناسه قبض خود می‌توانند نسبت به پرداخت قبوض خود به صورت غیر حضوری اقدام کنند. 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی  با اشاره بر سایر روش‌های پرداخت گفت: در حال حاضر علاوه بر اپلیکیشن‌های تلفن‌های هوشمند، با کدهای دستوری USSD نیز امکان پرداخت صورت حساب برق وجود دارد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید