16:14|دوشنبه, مرداد 13 ,1399
تاریخ انتشار: 28 دی 1398 - 11:44
کد خبر: 13710
آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز جمعه تهران؛

مذاکره دشمن آمیخته با دغل و فریبکاری است/ ترور سردار سلیمانی بزدلانه بود/سقوط هواپیما حادثه تلخی بود

مذاکره دشمن آمیخته با دغل و فریبکاری است. جنتلمن های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند. همان دست چدنی است که خودش را از زیر پوشش مخملی نشان می دهد.
مذاکره دشمن آمیخته با دغل و فریبکاری است/ ترور سردار سلیمانی بزدلانه بود/سقوط هواپیما حادثه تلخی بود

ه گزارش سرویس سیاسی باریش نیوز، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: اگر خواهان توفیقات الهی هستیم و اگر گشایش در مسائل شخصی را می‌خواهیم، در تقواست. همه باید کوشش کنیم تقوای الهی را معیار کار خود قرار دهیم.
رهبر انقلاب گفتند؛ دو هفته ای که بر ما گذشت،؛ دو هفته پر ماجرا و استثنایی بود. طی این دو هفته ماجراهای تلخ و شیرین و حوادث درس آموز برای ملت ایران پیش آمد.
ایشان یادآور شدند: روزهایی که جمعیت چند میلیونی در ایران و چند هزار نفری در عراق به پاس خون فرمانده سپاه قدس به میدان آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند، یکی از ایام الله بود.
آیت الله خامنه ای با بیان اینکه روزی که موشک های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه امریکایی را درهم کوبید هم یکی از ایام الله است، فرمودند؛ جامعه ایرانی یکی جامعه صبار و شکور است. ملت ما ملت پراستفامت و شکرگزاریست. در طول سالهای متمادی، ملت ایران همواره سپاسگزار الطاف الهی بوده است.
رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: پس از 41 سال از پیروزی انقلاب، این جمعیت بی نظیر را کدام دست قدرتی به میدان آورد و این اشک و عشق و شور را چه کسی پدید آورد؟ کدام عامل می توانست چنین معجزه ای را نشان دهد جز دست قدرت الهی.
ایشان با اشاره به اینکه کسی که دست قدرت خدارا نمی تواند در این حوادث ببیند و تحلیل های مادی می کند، عقب می ماند، گفتند: ترور سردار سلیمانی بزدلانه بود و مایه روسیاهی آمریکا شد. تا قبل از این، این مدل کار در منطقه مخصوص رژیم صهیونیستی بود.
ایشان ادامه دادند: پاسخ قدرتمندانه سپاه در خور تدبر بود. این ضربه البته یک ضربه نظامی بود ولی بالاتر از آن، ضربه حیثیتی بود که به هیبت ابرقدرتی آمریکا وارد کرد.
رهبر انقلاب اشاره کردند: سپاه قدس را به عنوان یکی مجموعه اداری صرفا نبینید، بلکه به چشم یک نهاد انسانی و دارای انگیزه های بزرگ و روشن انسانی مشاهده کنید.
ایشان افزودند: سپاه قدس، یک نیرویی است که با سعه صدر به همه جا و همه کس نگاه می کند. رزمندگان بدون مرز هستند و هرجا که نیاز باشد، آنجا حضور پیدا می کند و کرامت مستضعفان را حفظ می کنند و خود را بلاگردان مقدسات و حریم های مقدس می‌کنند. همین ها سایه جنگ و ترور را از کشور خودمان هم دفع می‌کنند. بخش مهمی از امنیت کشور ما محصول کار همین جوانان مومنی است که تحت فرماندهی سردار عزیزمان سالها مجاهدت کردند. بله به کمک غزه و فلسطین هم می روند اما برای خودمان هم امنیت ایجاد می‌کنند.
آیت الله خامنه ای تصریح کردند: فریب خوردگانی که شعار «نه غزه نه لبنان جدانم فدای ایران » سر دادند، نه جان خود بلکه حتی راحتی و منافعشان را هم حاضر نشدند در راه ایران فدا کنند.
رهبر انقلاب افزودند: ملت ایران نشان داد از خط مجاهدت شجاعانه دفاع می کند و به نمادهای مقاومت عشق می ورزد و طرفدار مقاومت است و طرفدار تسلیم نیست. کسانی که سعی می کنند چیز دیگری از ملت بزگ ما به مردم و افکار بیگانه و یا افکار عمومی داخل نشان دهند، با با صدق رفتار نمی کنند.
ایشان گفتند: دلقک های آمریکایی که به دروغ و با رذالت می گویند در کنار مردم ایران هستیم، ببینند مردم ایران چه کسانی هستند. آیا چند صد نفری که به عکس سردار عزیز ما اهانت می کنند، مردم ایران هستند یا جمعیت عظیم و میلیونی که خودشان را در خیابان‌ها نشان می دهند؟
رهبر انقلاب اسلامی یادآورشدند: عده ای سعی می کنند ایام الله های ملت ایران را به فراموشی بسپارند. یکی همین قضیه تاسف انگیر حادثه سقوط هواپیما بود.
ایشان افزودند؛ این حادثه تلخی بود و دل ما را به معنای حقیقی کلمه سوزاند. از دست دادن جوانان و مردم عزیز و کسانی که از کشورهای دیگر بودند، بسیار تلخ بود. لکن عده ای با هدایت تلویزیون های آمریکایی و رادیوهای انگلیسی سعی کردند آن را به نحوی آرایش دهند که ماجرای یوم الله ناشی از شهادت بزرگ این دو شهید عزیز (سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس) را به فراموشی بسپارند؛ افرادی که هیچ علاقه ای در آنها نسبت به منافع ملی و مسائل کشور احساس نمی شود.
آیت الله خامنه ای افزودند؛ حالا عده ای جوان و احساساتی هستند و فریب می خورند اما عده ای جوان هم نیستند ولی حاضر نیستند منافع ملی را درک کنند و پای آن بایستند. آنچه دشمن مایل است، از زبان آنها سر میزند.
ایشان گفتند: همان اندازه‌ای که ما از این حادثه سقوط هواپیما غصه خوردیم و غم در دلمان شد، دشمنان خوشحال شدند.
رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: مذاکره دشمن آمیخته با دغل و فریبکاری است. جنتلمن های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند. همان دست چدنی است که خودش را از زیر پوشش مخملی نشان می دهد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید