04:19|یکشنبه, آبان 11 ,1399
تاریخ انتشار: 22 دی 1398 - 11:10
کد خبر: 13675
معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور:

تبدیل خودروها به سیستم CNG در روزهای آینده آغاز می‌شود

حداکثر تا دو هفته آینده تبدیل خودروها به سیستم CNG آغاز می‌شود و آماده پاسخ به تمام تقاضاها برای تبدیل خودروها به سوخت CNG هستیم.
تبدیل خودروها به سیستم CNG در روزهای آینده آغاز می‌شود

به گزارش سرویس اجتماعی باریش‌نیوز، حمید قاسمی ده چشمه، معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، با اشاره به لیست کارخانه‌های مورد تایید برای تبدیل خودرو بنزینی به گازسوز، اظهار کرد: با هفت شرکت در حال مذاکره و بررسی هستیم و قراردادهای آن نیز آماده است و قرار شده تا ۲۵۰ مرکز مشخص شده، طی هماهنگی تجهیزات لازم را از این هفت شرکت تامین کنند.
به گفته وی، این ۲۵۰ مرکز همان مراکزی هستند که نام و آدرس آن‌ها در شرکت ملی پخش آورده شده اما ممکن است که تعداد آن‌ها نیز افزایش یابد و اکنون نمی‌توان درباره عدد دقیق این جایگاه‌ها اظهارنظر کرد.
معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید به اینکه اکنون استقبال از مصرف CNG افزایش یافته است و روزانه ۲۴.۳ میلیون مترمکعب مصرف می‌شود، اظهار کرد: میزان ثبت‌نام‌ها ۵۰ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته اما آن چیزی که مدنظر ماست، هنوز اتفاق نیفتاده ولی در کل رشد استقبال خوب بوده است.
قاسمی در پاسخ به این سؤال که کارهای نهایی تایید مراکز چه زمانی انجام می‌شود، گفت: درنهایت تا دو هفته دیگر، این مراکز مورد تایید قرار می‌گیرند و اقدامات لازم در این راستا انجام می‌شود و مردم می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.
وی با بیان این‌که در حال حاضر نیز مردم می‌توانند با هزینه خودشان به این مراکز مراجعه کنند، اظهار کرد: مشکلی در این بخش وجود ندارد اما باتوجه به این‌که تجهیز صورت گرفته است، احتمالا دو هفته دیگر قرارداد منعقد می‌شود و ما می‌توانیم به‌صورت رایگان مخازن را برای مراکز مشخص شده، ارسال کنیم تا فرایند کار پیش برود.
معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور درباره ظرفیت انجام این کار گفت: این مساله به میزان ظرفیت کارگاه‌ها بستگی دارد اما می‌توان گفت که تقریبا در هر شرکت، کارخانه و مخزن حدودا ۱۵ هزار تبدیل در هر ماه صورت می‌گیرد؛ به عبارت دیگر در هر کدام از هفت کارخانه، امکان تبدیل ۱۵ هزار مخزن وجود دارد و قصد داریم تا این ظرفیت را تا عید به ۳۰ هزار افزایش دهیم همچنین این امکان وجود داد که به تمام تقاضاها پاسخ دهیم. 

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید