06:30|سه شنبه, مرداد 14 ,1399
تاریخ انتشار: 14 آذر 1398 - 08:53
کد خبر: 13453
نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با باریش:

مجلس نتوانسته در زمینه نظارت خوب عمل کند

مشکلات بسیار زیاد اقتصادی که در شرایط فعلی وجود دارد به مسئله ضعف در نظارت برمی‌گردد و مجلس نتوانسته اهرم نظارتی خود را نسبت به اجرای قوانین و مقررات اعمال کند
مجلس نتوانسته در زمینه نظارت خوب عمل کند

حجت‌الاسلام محمدجواد مجتهد شبستری، نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با سرویس سیاسی باریش نیوز، در مورد ویژگی‌های داوطلبان شرکت کننده در انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایام ثبت نام داوطلبان برای حضور در مجلس شورای اسلامی آغاز شده است و چیزی که تا قبل از ثبت‌نام داوطلبان لازم است تا مورد توجه قرار گیرد این است که برای نمایندگان شرایط و وظایفی معین شده است و در این راستا کسانی شایسته ثبت نام هستند که بتوانند از عهده وظایفی که قانون بر دوش آنان گذاشته است برآیند.

وی با تأکید بر اینکه کسانی که برای شرکت در انتخابات نماینده مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام می‌کنند باید بتوانند از پس مسئولیت اعمال شده به خوبی برآیند افزود: داوطلبان باید در خود توان قبول مسئولیت سنگین را داشته باشند.

حجت الاسلام شبستری در ادامه با اشاره به اینکه قانون گذاری یکی از وظایف مهم و ضروری است که باید نمایندگان مجلس آن را رعایت کنند تصریح کرد: از وظایف بسیار مهم در مجلس شورای اسلامی رسیدگی و نظارت بر قوانین است.

وی اظهار کرد: به عقیده بنده مجلس شورای اسلامی در دوره اخیر نتوانسته وظیفه خود در زمینه نظارت بر قانون را به خوبی انجام دهد.

حجت‌الاسلام شبستری گفت: در زمینه اجرای قوانین مشکلات بسیار زیادی وجود داشته است و این مشکل به مجلس شورای اسلامی برمی‌گردد که نتوانسته نظارت خوبی اعمال کند.

این مسئول افزود: مشکلات بسیار زیاد اقتصادی که در شرایط فعلی وجود دارد به مسئله ضعف در نظارت برمی‌گردد و مجلس نتوانسته اهرم نظارتی خود را نسبت به اجرای قوانین و مقررات اعمال کند.

حجت‌الاسلام شبستری در ادامه عنوان کرد: لازم است داوطلبانی که در ثبت نام انتخابات حضور پیدا می‌کنند توجه داشته باشند که آیا می‌توانند در زمینه وضع قوانین و نظارت بر اجرای قوانین وظیفه و مسئولات خود را به خوبی انجام دهند؟.

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اینکه افرادی برای گرایش‌های سیاسی و حزبی افراد دیگر را روانه خانه ملت کنند و آنان نیز بخاطر تعهدات حزبی و سلیقه‌ای که دارند نتوانند از حقوق مردم در مجلس دفاع کنند، از مشکلات بسیار بزرگی است که نمی‌تواند سبب شود نمایندگان شایسته‌ای  در مجلس حضور پیدا کنند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید