16:30|دوشنبه, مرداد 20 ,1399
تاریخ انتشار: 08 آذر 1398 - 11:27
کد خبر: 13403
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی؛

مردم از دولت و مجلس انتظار  کار کارشناسی دارند

چرا نمایندگان با کارشناسی مناسب نسبت به بررسی وضعیت اقدام نمی‌کنند؟ مردم از دولت و مجلس انتظار انجام کارها با کارشناسی را دارند.
مردم از دولت و مجلس انتظار  کار کارشناسی دارند

به گزارش سرویس سیاسی باریش نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، با اشاره به حضور مردم در صحنه مقابله با آشوب‌های اخیر، از این بصیرت مردم تقدیر و اظهار کرد:  نیروهای امنیتی و بسیج اجازه تعدی آشوبگران را ندادند و در ادامه نیز باید نمایندگان مجلس و مسئولان مربوطه نسبت به رساندن درخواست مردم به گوش مدیران تلاش کنند.

وی، افزود: باید تدبیر مناسب شود، چرا نمایندگان با کارشناسی مناسب نسبت به بررسی وضعیت اقدام نمی‌کنند؟ مردم از دولت و مجلس انتظار انجام کارها با کارشناسی را دارند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: اینکه نمایندگان مجلس با آشوب‌ها نسبت به ارائه طرحی اقدام کنند درست نیست، باید همراه با کارشناسی و با طمانینه باشد.

حجت الاسلام قریشی ادامه داد: عنوان کمک هزینه حمایت معیشتی درست نیست و باید عنوان درستی برای مردم ایران انتخاب شود که عظمت و عزت مردم را زیر سوال نبرد.

وی گفت: جای تاسف است که مدیران و مسئولان از همراهی رهبر انقلاب در عرصه‌های مختلف بازمی‌مانند.

امام جمعه ارومیه، تصریح کرد: مجاهدت در عرصه دفاع سخت و نرم باید برای همه مردم و مسئولان در اولویت باشد و روحیه بسیجی برای همه معنا داشته باشد.

وی ادامه داد: اینکه رهبر انقلاب در مورد لزوم آینده‌نگری بسیجیان تاکید دارند، نشان دهنده اهمیت این موضوع و نیاز کشور به هشیاری و دوری از خواب و بیخیال است که نیاز امروز جامعه است.

حجت‌الاسلام قریشی، تاکید کرد: باید دشمن را بشناسیم و از غفلت دوری کنیم. باید یاد و خاطره بسیجیان واقعی و نمونه در جامعه زنده و بازآوری شود. همه در این راستا تلاش و همت کنیم و یاد بزرگان عرصه‌های مختلف را در جامعه زنده نگه داریم.

وی ضمن گرامیداشت یاد شهید مدرس، به اقدام وی برای استیضاح رضاشاه اشاره کرد و گفت: همین اقدام انقلابی وی باعث شد تا به دست خناسان شهید شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی یادآور شد: نمایندگان مجلس باید با الگوگیری از شهید مدرس نسبت به اقدام انقلابی و با نترس بودن به گرفتن حق مردم اقدام کنند.

وی گفت: انتخاب نمایندگان باید با تدبر و عقلانیت باشد چراکه هر نماینده نشانه عقل، فهم، درک و شعور مردم منطقه است، باید کسی انتخاب کنیم که موجب افتخار و سربلندی باشد نه اینکه مردم بخاطر انتخاب سرافکنده شوند.

حجت‌الاسلام قریشی عنوان کرد: چرا باید رای به سمت پولدارها و اهالی زور و زر و تزویر برود؟ مسئولان باید طوری اقدام کنند که معیار از قدرت‌مداری و پولداری به سمت فضل و برتری علمی و توانمندی برود.

امام جمعه ارومیه، گفت: باید وضعیت مالی کاندیداها بررسی و رسیدگی شود و سقف مالی برای حضور در صحنه معرفی شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، در پایان تصریح کرد: هیچ تاییدیه‌ای از سوی نمایندگان ولی‌فقیه انجام نمی‌شود و هر فردی نیز سراغ من برای حضور در صحنه بیاید تنها با راهنمایی و درخواست برای حضور در صورت داشتن توان مدیریتی مواجه می‌شود.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید