07:46|سه شنبه, مرداد 14 ,1399
تاریخ انتشار: 06 آبان 1398 - 10:52
کد خبر: 13183
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با باریش:

شاخصه زندگی رضوی سرشار از رحمت و مهربانی است

وجود حرم رضوی و حرم حضرت معصومه (س) در ایران و برادر ایشان حضرت شاهچراغ (ع) زمینه‌ای را فراهم کرده تا ایرانیان بتوانند به راحتی در حرم حضور پیدا کنند و افتخار بزرگی برای ما ایرانیان است که زیر سایه امام رضا (ع) زندگی می‌کنیم.
شاخصه زندگی رضوی سرشار از رحمت و مهربانی است

حجت‌الاسلام عسگر دیرباز، نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با سرویس فرهنگی باریش نیوز، ضمن تسلیت به مناسبت ایام دهه پایانی ماه صفر و شهادت حضرت رضا (ع) اظهار کرد: ایرانی‌ها افتخار این را دارند که در جوار حضرت رضا (ع) و میزبان این حضرت هستند.
وی افزود: حضرت رضا (ع) در زمان حیات خود در مورد راهنمایی و مشکلاتی که در آن زمان وجود داشت، آن چیزی که لازمه مقام امامت و حجت الهی بود را انجام دادند و در کتاب‌های حدیثی نیز مطالب فراوانی در این زمینه وجود دارد که علمای اسلام و ادیان مختلف از آن استفاده می‌کنند.
حجت‌الاسلام دیرباز ادامه داد: اما رضا علیه السلام در خراسان یاران فراوانی را پرورش دادند که این اصحاب از منبع فیض آن حضرت بهره می‌برند و راویان و محدثین بسیاری وجود دارد که فرصتی برای آنان در خراسان مهیا شد که توانستند در محضر حضرت رضا (ع) پرورش یابند.
وی در ادامه به ارادت ایرانیان نسبت به حضرت رضا (ع) نیز اشاره و عنوان کرد: اگر به انسان‌های خوب علاقمند بوده و گرایش داشته باشیم محبت این افراد نیز در دل انسان اثر می‌کند و باعث می‌شود تا رفتارهای خوبی داشته باشیم به طور کلی هر چقدر ارتباط با انسان‌ها خوب و شایسته بیشتر شود همان قدر اثرات مثبتی در پی خواهد داشت.
این مسئول افزود: گرایش به سمت سیره و زندگی ائمه اطهار (ع) و پیامبر مکرم اسلام که در اوج خوبی‌ها قرار دارند آینده بسیار خوبی دارد.
وی گفت: حضرت امام رضا (ع) نیز در اوج خوبی‌‌ها قرار دارد وقتی عاشقان حضرت از شهر و دیار خود فرصتی برای زیارت امام مهربانی‌ها اختصاص می‌دهند و با پای پیاده به سمت حرم رضوی گام برمی‌دارند علاقه و ارادت خود را بیش از پیش به حضرت رضا علیه السلام نشان می‌دهند.
حجت‌الاسلام دیرباز اظهار کرد: حضرت امام رضا (ع) مرهم بسیار خوبی برای دل‌های شکسته هستند و درد و دل با حضرت پناهگاه خوبی برای عاشقان و دلدادگان است.
وی گفت: حرم حضرت رضا علیه السلام پشتیبان و پناه محکمی در سختی‌ها و گرفتاری‌ها برای زائران است و زیارت و درد و دل با حضرت امیدواری در زندگی را افزایش می‌دهد چرا که باعث می‌شود راه‌حل‌های بهتری برای حل مشکلات پیدا کنیم به جهت اینکه امام رضا (ع) و ائمه اطهار علیه السلام ارتباط خیلی خوبی با خداوند دارند و واسطه بین بندگان و خداوند هستند و اگر خداوند و ائمه اطهار صلاح بدانند مشکلی از مشکلات بنده‌ها را حل می‌کنند.
نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: وجود حرم رضوی و حرم حضرت معصومه (س) در ایران و برادر ایشان حضرت شاهچراغ (ع) زمینه‌ای را فراهم کرده تا ایرانیان بتوانند به راحتی در حرم حضور پیدا کنند و افتخار بزرگی برای ما ایرانیان است که زیر سایه امام رضا (ع) زندگی می‌کنیم.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید