02:14|یکشنبه, تیر 15 ,1399
تاریخ انتشار: 02 آبان 1398 - 09:24
کد خبر: 13159
گزارش باریش از نخستین روز رقابت‌های مسابقات مرحله مقدماتی مردان آسیا؛

برد شیرین خانگی برای شاگردان ناظم‌الشریعه در ارومیه

اولین روز مسابقات مرحله مقدماتی مردان آسیا با 6 تیم تاجیکستان، نپال، افغانستان، ازبکستان، ترکمنستان و ایران آغاز شد و این تیم‌ها طی سه بازی به مصاف هم رفتند.
برد شیرین خانگی برای شاگردان ناظم‌الشریعه در ارومیه

به گزارش سرویس ورزشی باریش نیوز، اولین بازی در آغاز مرحله مقدماتی با برد با برد 6 بر صفر تاجیکستان در مقابل نپال به پایان رسید و رستم حمیداف، فیضعلی سرداروف، اومد کوزائف و پرویز رخمتوف برای تاجیکستان در این بازی گلزنی کردند.

دومین بازی نیز در بین تیم‌های ازبکستان و افغانستان با برد 6 بر 2 ازبکستان پایان یافت.

بازی سوم که نخستین دیدار تیم ملی فوتسال ایران در مرحله مقدماتی قهرمانی مردان آسیا در ارومیه بود ایران در حضور هواداران خود با 4 گل در مقابل حریف خود ترکمنستان به برتری رسید.

در ترکیب اولیه تیم ملی فوتسال ایران در مقابل ترکمنستان باقر محمدی، حمید احمدی، مهدی کریمی، مهدی جاوید و علی اصغر حسن زاده به عنوان کاپیتان و همچنین نام سالار آقاپور بازیکن ارومیه‌ای تیم ملی فوتسال ایران نیز در لیست ذخیره دیده می‌شود.

اصغر حسن زاده، مهدی جاوید، مهدی کریمی و مدافع ترکمنستان گل‌های این دیدار را به ثمر رساندند.

لازم به ذکر است تیم ملی ایران پس از استراحت یک روزه در روز جمعه با تیم ملی جمهوری قرقیزستان روبرو می‌شود.

سیدمحمد ناظم‌الشریعه، سرمربی تیم فوتسال ایران در نشست خبری پس از بازی اظهار کرد: فوتسال نیز در شهر والیبالی ارومیه، جا باز کرده و علاقه‌مندان مخصوص خود را یافته است.

وی افزود: دفاع تیم حریف در این بازی چند لایه بود اما ایران چهار گل را با بازی هجومی به ثمر رساند.

سرمربی تیم فوتسال ایران در رابطه با جوان‌گرایی در تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: ترکیب منسجم‌تری برای بازی‌های جام جهانی داریم و بازیکنان ایرانی کار دفاع را یاد گرفته و همین امر کمک می‌کند که در رقابت‌های آینده به راحتی شرکت کنند.

ناظم‌الشریعه گفت: از سال ۲۱۰۷ بازی‌های تیم ترکمنستان را زیرنظر داشته و به همین خاطر در بحث دفاعی تیم کار کردیم، بی‌شک نه تنها ترکمنستان بلکه سایر تیم‌ها نیز در مرحله نهایی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند.

وی با اشاره به دشوار بودن شرایط در نیمه دوم ادامه داد: در نیمه دوم عدم هماهنگی تیمی شرایط را برای تیم ایران سخت کرد اما به لحاظ استفاده از بازیکنان جوان در تمرینات دو جلسه‌ای قبل بازی‌ها، عدم هماهنگی در ادامه بازی کمتر به چشم‌ میخورد.

همچنین در روز پنجشنبه از ساعت 13 تیم‌های ملی فوتسال افغانستان و تاجیکستان و ساعت 15 و 30 و 18 نیز به ترتیب تیم‌های نپال و ازبکستان و قرقیزستان و ترکمنستان با هم به رقابت خواهند پرداخت.

جمعه، روز سوم رقابت‌ها نیز با دیدار نپال و افغانستان از ساعت 13 آغاز شده و سپس در بازی دوم، ازبکستان و تاجیکستان با یکدیگر پیکار می‌کنند و ساعت 18 همان روز نیز فوتسالیست‌های ایرانی به مصاف قرقیزستان می‌روند.

تیم‌های اول و دوم هر گروه به مرحله نهایی راه یافته که روزهای هشتم تا 18 اسفند، به میزبانی ترکمنستان برگزار می‌شود.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید