19:45|دوشنبه, خرداد 05 ,1399
تاریخ انتشار: 17 شهریور 1398 - 09:32
کد خبر: 12877
باریش گزارش می‌دهد:

بلاتکلیفی ناتمام تقاطع غیر همسطح آذربایجان

تقاطع غیر همسطح آذربایجان یکی از پروژه‌های بزرگ در شهر ارومیه در سال 92 کلنگ‌زنی شد و بعد از گذشت 7 سال همچنان به بهره‌برداری نرسیده است.
بلاتکلیفی ناتمام تقاطع غیر همسطح آذربایجان

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، تقاطع غیر همسطح آذربایجان به عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ در شهر ارومیه در سال 92 کلنگ‌زنی شد و بعد از گذشت 7 سال همچنان به بهره‌برداری نرسیده است.
به گفته مسئولان شهری افتتاح و بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح آذربایجان تا حد زیادی از حجم ترافیک شهری در سطح شهر ارومیه را کاهش می‌دهد اما با گذشت 7 سال نه تنها بار ترافیکی این منطقه کاهش پیدا نکرده بلکه به طول کشیدن ساخت و ساز تقاطع غیرهمسطح آذربایجان باعث شده در ساعات مختلف شبانه روز این منطقه به شدت با بار ترافیکی سنگین رو به رو باشد.
با توجه به اینکه شهر ارومیه لقب کلانشهر به خود گرفته است اما همچنان برخی از طرح‌هایی که در قالب کنترل ترافیک شهری طرح‌ریزی شده بود انجام نشده و برخی دیگر نیز با اینکه کلنگ زنی شده اما همچنان بلاتکلیف مانده است.
در جامعه فعلی ترافیک به یکی از معضلات بزرگ شهری تبدیل شده و رفت‌وآمدهای روزانه را به شدت مختل کرده است اما ایجاد زیرساخت‌های مناسب شهری می‌تواند تا حد زیادی از بروز این معضل شهری جلوگیری کند که در شهر ارومیه نیز یکی از این زیرساخت و طرح‌ها همان تقاطع غیر همسطح آذربایجان است که با هدف کاهش ترافیک شهری احداث شده اما با گذشت چند سال از عدم بهره‌برداری و افتتاح آن، حالا باید گفت خود به یک معضل عظیم شهری تبدیل شده است.
در اواخر مرداد ماه سال جاری خبرنگار باریش نیوز در پی پیگیری اقدامات پروژه تقاطع غیر همسطح آذربایجان با شهردار ارومیه گفت‌وگو کرد و شهردار عنوان کرد که پیمانکاران پروژه تقاطع غیرهم سطح آذربایجان تعهد دادند که تا پایان شهریور ماه امسال عرشه تقاطع را تحویل دهند و بعد از اجرای مراحل دیگر نیمه دوم سال جاری این طرح به بهره‌برداری می‌رسد.
با توجه به اینکه مردم خواستار اطلاعات جدید از اجرای پروژه‌های سطح شهر ارومیه هستند خبرنگار باریش نیوز برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین وضعیت‌ تقاطع غیر همسطح آذربایجان با معاون عمرانی شهرداری ارومیه تماس گرفت و مطابق مصاحبه‌های گذشته این مسئول پاسخگو نبودند و همیشه جلسه‌ای است که بهانه‌ای برای مصاحبه نکردن باشد!
با گذشت زمان امیدواریم اقدامات اساسی و مناسبی در راستای افتتاح تقاطع غیر همسطح آذربایجان صورت بگیرید تا بیشتر از این شاهد به تعویق افتادن افتتاح این طرح در سطح شهر ارومیه نباشیم که مردم از چشم انتظاری افتتاح این پروژه خسته شدند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید