14:49|پنجشنبه, فروردین 14 ,1399
تاریخ انتشار: 07 شهریور 1398 - 03:52
کد خبر: 12807

سرمایه ای که قدر نمی دانیم

دریاچه ارومیه یکی از مناطق بسیار زیبا و از مهمترین جاذبه های گردشگری در منطقه آذربایجان است که متاسفانه از ظرفیت بی نظیر آنان استفاده مطلوبی نمی‌شود.
سرمایه ای که قدر نمی دانیم

سرویس اجتماعی باریش نیوز ، بهره مندی از ظرفیت‌ جاذبه‌های دیدنی و مکان‌های توریستی در راستای توسعه صنعت گردشگری می‌تواند به رونق اقتصادی کمک کند و افزایش جذب توریست و گردشگر را در پی داشته باشد.
در آغاز فصل تابستان استقبال بی‌نظیر مردم از زیبایی‌های دریاچه ارومیه، فرصت مناسبی برای ایجاد امکانات تفریحی و رفاهی در این منطقه پیش آورد که در صورت فراهم کردن امکانات مورد نیاز در جهت جذب بیشتر مسافران  و گردشگران داخلی و خارجی می‌تواند اتفاقات مثبتی را رقم بزند.
در سال‌های گذشته به دلیل بحران کم آبی، سطح آب دریاچه ارومیه کاهش یافت و این امر باعث ناامیدی و نگرانی مردم آذربایجان شده بود. اما از اوایل سال جاری، به لطف بارش‌های الهی و قابل توجهی که رخ داد آب دریاچه ارومیه افزایش یافت و این اتفاق خوشحالی وصف‌ناپذیر مردم را در پی داشت.
به طوری که از روزهای آغازین فصل بهار مردم برای تماشای دریاچه ارومیه راهی می‌شدند و خوشحالی خود را از وضعیت خوب دریاچه ارومیه نشان می‌دادند. اما در این میان چیزی که اهمیت دارد فراهم کردن امکانات رفاهی برای افرادی که در کنار دریاچه ارومیه اوقات خود و خانواده را سپری می‌کنند امر مهم و ضروری به شمار می‌رود.
مردم از نبود امکانات مناسب در کنار ساحل دریاچه ارومیه گلایه دارند و خواستار ایجاد امکاناتی مانند سرویس‌ بهداشتی، جاگذاری سطل‌های زباله، بوفه‌های رستوانی، آلاچیق‌ مناسب برای استراحت، مکانی برای تفریح کودکان از مسئولین هستند.
سرمایه‌گذاری از طریق ظرفیت‌های دریاچه ارومیه می‌تواند چشم‌انداز خوبی در اذهان عمومی ایجاد کند و با فراهم کردن امکانات تفریحی و رفاهی مناسب، فرصت استفاده از پتانسیل و توانمندی جوانان و همچنین ایجاد اشتغال در این مکان را به همراه داشته باشد.  

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید