13:31|پنجشنبه, فروردین 14 ,1399
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1398 - 10:52
کد خبر: 12590
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

استفاده از اختلافات در آستانه انتخابات نشانه طمع ورزی است

استفاده از اختلافات قومی در آستانه انتخابات برای رای آوردن نشانه پلیدی و طمع‌ورزی بوده و دور از تقوا است.
 استفاده ازاختلافات در آستانه انتخابات نشانه طمع ورزی است

به گزارش سرویس اجتماعی باریش نیوز، حجت الاسلام سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های این هفته اظهار کرد: هرکسی دنبال خدشه‌دار کردن وجهه مردم با بیان مسائل قومی برآید قطعا با شکست و پستی مواجه خواهد شد.
قریشی عنوان کرد: اختلاف زبانی و قومیتی از نشانه‌های خداوندی است که باید قدردان آن باشیم نه اینکه برای مقاصد و منافع شخصی بهره ببریم.
وی تقوای الهی را موجب عزت دانست و تاکید کرد: رنگ و نژاد و دین و زبان موجب عزت و ارج نیست و نباید این بهانه‌ای برای مطرح کردن خود در نزد مردم باشد.
امام جمعه ارومیه، در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به اهمیت موضوع ازدواج در دین اسلام، تصریح کرد: ازدواج در دین اسلام مورد تاکید قرار دارد. باید برای فرزندان خود و دیگران امکان ازدواج را فراهیم کنیم.
وی، خاطرنشان کرد: دستور الهی است که برای ازدواج افراد مجرد امکان ازدواج فراهم شود و برای ازدواج بندگان صالح تلاش شود.
حجت‌الاسلام قریشی، گفت: در وهله اول باید والدین به فکر ازدواج فرزندان باشند و به تاخیر نیاندازند. این وظیفه پدر و مادر است که امکان ازدواج را فراهم آورد.
وی، ادامه داد: برخی جوانان از بی توجهی والدین رنج می‌برند و از بالا رفتن سنشان انتقاد دارند.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: وظیفه مسئولان حکومت دینی است که برای ازدواج جوانان زمینه سازی کنند.
امام جمعه ارومیه، با اشاره به برخی اتفاقات نادرست و خلاف شرع و قانون در مراسمات جشن و عروسی در مناطق مختلف، گفت: پخش موسیقی در باغ و منازل با صدای بلند گناه است و ترویج فسق و فجور هم گناه بعدی، اختلاط نامحرمان نیز گناهی است که در پی آن‌ها می‌آید.
وی عنوان کرد: مسئولان دستگاه‌های مرتبط برای برخورد قانونی با این رفتارهای نادرست اقدام قانونی انجام دهند.
حجت‌الاسلام قریشی، در خصوص تحریم وزیر امور خارجه کشورمان توسط آمریکا نیز ابراز داشت: تحریم وزیر امور خارجه کشورمان نشانه ضعف و زبونی دشمن است و باید به این تحریم افتخار کند.
وی، افزود: دلیل چنین اقدام پست و مضحک این است که آمریکا در برابر ایران شکست خورده و دست به چنین اقداماتی می‌زند.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، در مورد لزوم توجه مسئولان به موضوع کشاورزی در استان با توجه به پرباربودن امسال خاطرنشان کرد: مسئولان و مدیران استانی نسبت به مدیریت دقیق و صحیح فروش محصولات کشاورزی اقدام کنند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید