00:01|چهارشنبه, تیر 27 ,1403
تاریخ انتشار: 01 تیر 1403 - 12:54
کد خبر: 18812

آغاز اجرای طرح ارومیه شهر حساس به آب

مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی گفت: با هدف فرهنگ سازی مصرف صحیح آب، اجرای طرح ارومیه شهر حساس به آب آغاز شد.
آغاز اجرای طرح ارومیه شهر حساس به آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی اظهار کرد: برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در زمینه مصرف صحیح آب و همچنین برنامه ریزی برای تغییر رفتار مصرف کنندگان شهری با عنوان اجرای طرح "ارومیه شهر حساس به آب" در دست اقدام است.

محمد اشرفی با اشاره به اهداف اجرای این طرح افزود: آگاهی و اطلاع رسانی به شهروندان درباره مدیریت مصرف آب از روش‌های گوناگون، شناسایی ذینفعان و برقراری ارتباط با آنان با ایجاد فضای گفتگو و تعامل اجتماعی در زمینه مسایل آب شهری، ایجاد فضای گفتگو و تعامل اجتماعی در زمینه مسایل آب شهری از مواردی است که در اجرای این طرح پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: افزایش سرمایه اجتماعی و ایجاد ارتباط میان همه فعالان، کنشگران، ذی نفعان، سیاستگذاران شهر از طریق چرخش اطلاعات و دانش آبی در میان جامعه و دولت از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

۲هزار و ۱۰ روستای آذربایجان‌غربی از آب سالم و پایدار بهره‌مند هستند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی با اشاره به بهرمندی تمام جمعیت شهری و  ۸۷ درصد از جمعیت روستایی استان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۱۰ روستا و ۴۸ شهر آذربایجان غربی از خدمات شرکت آبفا بهره مند هستند.

اشرفی ادامه داد: با توجه به بارش‌های مطلوب سال آبی جاری، در توزیع آب مشکلی در استان وجود ندارد ولی در زمینه مصارف غیرمتعارف مشکلاتی وجود دارد و انشعابات غیر مجاز در روستا‌ها و در خارج از حریم روستا‌ها چالشی است که مانع ارائه خدمات مطلوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه احداث شبکه‌های آب و فاضلاب و توسعه این بخش مورد توجه است، اضافه کرد: ۲۳ خیّر آبرسان در هشت شهرستان با ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه کرد در کنار این شرکت در توسعه شبکه‌های روستایی و تامین آب پایدار فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با بیان اینکه یک خیّر برای آبرسانی به روستا‌ها با این شرکت قرار داد منعقد کرده است، ادامه داد: مقرر شده ۸۰ میلیارد ریال توسط این خیر برای تامین آب پایدار ۶۷ روستا هزینه شود.

اشرفی با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته ۴۵ هزار نفر به تعداد مشترکان آب در آذربایجان غربی اضافه شده است، اظهار کرد: با جذب خیّران و تامین آب ۱۶۶ روستا، ۱۱۱ میلیارد ریال جذب مشارکت در سه سال گذشته محقق شده است.

وی گفت: هدف گذاری امسال برجذب ۱۰ هزار مشترک است که بیش از ۳۰ هزار نفر از عواید این خدمات بهره مند می‌شوند.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید