06:49|چهارشنبه, مرداد 03 ,1403
تاریخ انتشار: 17 مهر 1402 - 10:40
کد خبر: 18451
معاون استاندار آذربایجان غربی:

خط ریلی پایانه مرز رازی فعال می‌شود

ابراهیمی گفت: در حال حاضر ریل پایانه رازی غیرفعال است که با دستور استاندار آذربایجان غربی بزودی از ظرفیت این خط آهن استفاده می‌شود.
خط ریلی پایانه مرز رازی فعال می‌شود

 رضا ابراهیمی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در آيین تودیع و معارفه فرماندار خوی اظهار کرد: با هدف راه اندازی منطقه مشترک اقتصادی در مرز ایران و ترکیه ریل پایانه مرز رازی که غیرفعال است بزودی فعال می‌شود.
 

وی با اشاره به وجود ظرفیت قابل توجه بیش از ۹۰۰ کیلومتری مرز در این استان با سه کشور گفت: در این بین، ۵۵۰ کیلومتر مرز با ترکیه داریم که تاکنون از ظرفیت این مرز استفاده لازم صورت نگرفته، ولی در دولت سیزدهم برای بهبود این وضعیت برنامه ریزی شده است.
 

ابراهیمی افزود: ایجاد مرز جدید ترانزیتی در مرز رازی یکی از مسائل اصلی در شهرستان خوی بود که در سفر اخیر استاندار آذربایجان غربی به ترکیه، ازجمله توافقات و تفاهمات این سفر درج شد.
 

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: ایجاد و فعال کردن پایانه‌های موجود در مرز با ترکیه در دستور کار جدی دولت سیزدهم و استاندار آذربایجان غربی قرار دارد.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر، ریل پایانه رازی غیرفعال است که با دستور استاندار آذربایجان غربی، به‌زودی از ظرفیت این خط آهن استفاده می‌شود تا زمینه راه اندازی منطقه اقتصادی مشترک در خوی را فراهم کنیم.
 

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، خوی را دارای سابقه فرهنگی و مذهبی بالا و جایگاه ویژه در کشور دانست و اظهار کرد: دولت سیزدهم نگاه متفاوتی به آذربایجان غربی و این شهرستان دارد و در تلاش است تا این منطقه در حوزه‌های مختلف به شاخص‌های مطلوب برسد.
 

ابراهیمی با اشاره به تلاش‌های دولت و استاندار آذربایجان غربی به ویژه در راستای بازسازی مناطق زلزله زده خوی گفت: در زلزله اخیر شاهد بودیم که در چند ساعت بعد از زلزله، تیم مدیریتی استان با ۴۰ نفر در خوی مستقر شدند که این امر، نگاه مردمی و جهادی دولت سیزدهم را نشان می‌دهد.
 

وی با اشاره به حضور مستمر و میدانی رئیس جمهور در نقاط مختلف کشور، افزود: نگاه دولت آیت الله رئیسی به پتانسیل‌های داخل کشور و مردم است و تکیه بر مردم، مشکلات کشور را یکی از پس دیگری حل می‌کند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از گره زدن مشکلات کشور در هشت سال گذشته به توافق بی اساس گفت و اظهار کرد: امروز در دیپلماسی بین‌المللی تحولات قابل توجهی اتفاق می‌افتد که بر اساس تفکر جهادی در مدیران ارشد کشور است، زیرا نگاه به داخل دارند.
 

ابراهیمی، توجه به موضوع جهاد تبیین را یکی از اولویت‌های امروز کشور و آذربایجان غربی دانست و ادامه داد: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، خدمات نظام و دولت باید به مردم و دنیا مخابره شود، ولی در برخی موارد در بیان خدمات کم فروشی می‌کنیم و از طرف دیگر دشمن سیاه نمایی بسیاری انجام می‌دهد.
 

در این آيین که امام جمعه خوی و مسئولان شهرستانی نیز حضور داشتند، کریم علی نژاد به عنوان فرماندار جدید شهرستان خوی معرفی و از خدمات ذبیح الله کاظمی قدردانی شد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید