10:33|جمعه, خرداد 25 ,1403
تاریخ انتشار: 10 مهر 1402 - 13:30
کد خبر: 18442

آغاز عملیات تجاری‌سازی پایانه رازی خوی

معاون استاندار آذربایجان‌غربی گفت: به منظور ارتقای شاخص‌های اقتصادی عملیات تجاری‌سازی پایانه رازی خوی آغاز شود.
آغاز عملیات تجاری‌سازی پایانه رازی خوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی شب گذشته در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان گفت: عملیات تجاری‌سازی پایانه مرزی رازی خوی، البته با رعایت موارد مربوط به رویه مسافری آغاز شود تا بتوانیم از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.
 

جواد کرمی افزود: این استان، ظرفیت قابل توجهی در تجارت مرزی دارد و می‌توان با استفاده از این ظرفیت، زمینه ارتقای شاخص‌های اقتصادی را فراهم کرد و مرز رازی هم جزء یکی از مهمترین ظرفیت‌های استانی است.
 

وی به دیپلماسی فعال اقتصادی در آذربایجان غربی در مدت فعالیت دولت سیزدهم اشاره کرد و ادامه داد: سفر به کشور‌های همجوار و نشست با استانداران چهار استان مرزی ترکیه، نتایج خوبی به دنبال داشت که می‌تواند در رونق تجارت بین ۲ کشور ایران و ترکیه بسیار موثر باشد.
 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: بحث عمده ما روان سازی تجاری است و سعی داریم با استفاده از برنامه ریزی‌های مختلف و هماهنگی با مسوولان ترکیه ای، این روند را روز به روز بهبود ببخشیم.
 

کرمی اضافه کرد: یکی از برنامه ریزی‌هایی که در راستای رونق تجارت مرزی در دستور کار قرار دارد، استفاده از ظرفیت کارت‌های پیله وری مرزنشینان است که در معیشت مرزنشینان تاثیر گذار بوده و از اولویت‌ها به شمار می‌رود.
 

در این جلسه در راستای توسعه صادرات غیرنفتی استان و اقداماتی که می‌توان در این خصوص انجام داد، بحث و تبادل نظر شد.
 

ساماندهی زیرساخت‌های پایانه مرزی رازی، فعال کردن مسیر ریلی در مرز رازی از جمله موضوعاتی بود که توسط اعضای حاضر درجلسه مطرح شد.
 

مرز رازی در ۵۵ کیلومتری شهری خوی در شمال آذربایجان غربی قرار دارد که در حال حاضر، یکی از پرترددترین مرز‌های مسافری به شمار می‌رود، ولی رویه تجاری در این مرز صورت نمی‌گیرد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید