20:10|جمعه, اسفند 11 ,1402
تاریخ انتشار: 05 آبان 1399 - 11:25
کد خبر: 15230
یادداشت:

کرونا باشگاه های ورزشی ارومیه را به مرز ورشکستکی رساند

باشگا های ورزشی از زمان شیوع کرونا خسارت های مالی زیادی را متحمل شدند و درآمد مالکان این باشگاه ها و مربیان ورزشی به شدت تنزل یافته و در واقع می توان گفت به صفر رسیده است.
کرونا باشگاه های ورزشی ارومیه را به مرز ورشکستکی رساند

سرویس اجتماعی باریش نیوز، با شیوع ویروس کرونا در ارومیه، باشگاه های ورزشی جزو اولین مکان هایی بودند که نزدیک به سه ماه تعطیل شدند و بعد از بازگشایی دوباره نیز با اعمال محدودیت هایی مانند پذیرش تعداد خیلی محدود افراد در باشگاه روبرو بودند ، و در حال حاضر نیز نزدیک به یک ماه است که تمامی باشگاه های ورزشی تعطیلی دوباره را تجربه می کنند که این موضوع خسارات جبران ناپذیر زیادی را به این صنف وارد کرده است.
در این بحران خانمان سوز کرونا، این تعطیلی ها در حالی است که صدای مربیان و باشگاه داران را درآورده است و آنان خواستار حق بیمه، تسهیلات ورزشی، کمک مالی در بخش باشگا ه های استیجاری از سوی مسئولین ذیربط هستند. چرا که تعطیلی طولانی مدت باشگاه ها، باعث ایجاد مشکلاتی برای صاحبان سالن های ورزشی می شود، زیرا درآمد زندگی آنها از محل باشگاه می باشد و اجاره مکان باشگاه را نیز از همین درآمد پرداخت می کنند.بیشتر باشگاه ها استیجاری هستند و مربیان عمدتا شغل دیگری ندارند و باید با شهریه شاگردان و ورزشکاران امرار معاش کنند که متاسفانه کاملا" از یاد رفته اند.
در این میان بسیاری از باشگاه داران اظهار داشتند که تمام صحبت ها و اظهاراتی که در راستای حمایت از باشگاه های ورزشی می شود مصوباتی بی اثر است که صرفا بعنوان یک دلخوشی می باشد.بسیاری از آنها خواستار حمایت اداره کل ورزش و جوانان و همچنین ستاد مقابله با کرونا هستند که در صورت عدم حمایت و اعطای تسهیلات کم بهره ، به اجبار مجبور به جمع آوری باشگاه خود می شوند.
در آخر اینکه؛ در صورت عدم حمایت همگانی از باشگاه های ورزشی، به سلامت جامعه ضربه وارد خواهد شد و سرانه بیماری افزایش خواهد یافت و البته کسب و کارهای زیادی تعطیل خواهند شد و بدنبال آن فعالان زیادی در این بخش بیکار خواهند شد.

نظر دهید

لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید