اوباما رئیس جمهور آمریکا در آخرین پیام خود به مناسبت میلاد مسیح به اتباع این کشور، بر ارزش هایی که به گفته او آمریکایی ها را بدون توجه به باور آنها متحد می کند تاکید کرد.


باریش نیوز

خبرگزاری صدا و سیما: اوباما رئیس جمهور آمریکا در آخرین پیام خود به مناسبت میلاد مسیح به اتباع این کشور، بر ارزش هایی که به گفته او آمریکایی ها را بدون توجه به باور آنها متحد می کند تاکید کرد.
رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد این ارزش ها نه تنها می تواند راهنمای یک خانواده مسیحی بلکه یهودیان و مسلمانان آمریکایی، افراد غیر معتقد و هر آمریکایی با هر اصل و تباری باشد.  
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، میشل اوباما همسر رئیس جمهور آمریکا نیز تاکید کرد « دیدگاه این است که هر یک از ما محافظ برداران و خواهران خود باشیم و به گونه ای با آنها رفتار کنیم که انتظار داریم با ما برخورد شود ».
هشتمین و آخرین پیام اوباما به مناسبت میلاد مسیح در حالی منتشر شد که جامعه آمریکا به ویژه بعد از کارزار پرانتقاد انتخابات ریاست جمهوری که با پیروزی دونالد ترامپ میلیاردر جمهوری خواه همراه بود با اختلاف و دو دستگی رو به رو است.  
اوباما از این پیام همچنین به عنوان فرصتی برای تاکید بر آنچه که در دوره ریاست جمهوری خود انجام داد استفاده و اعلام کرد آمریکا در مقایسه با زمان نخستین پیروزی او در انتخابات نوامبر 2008 قدرتمند تر شده است.
رئیس جمهور آمریکا که 20 ژانویه قدرت را به دونالد ترامپ واگذار می کند اعلام کرد: « ما به گونه ای عمل کردیم که آمریکا در جهان از احترام بیشتری برخوردار است و در مبارزه برای محافظت از جهان برای فرزندان خودمان نقش رهبری داشتیم ».
اوباما و همسرش طبق روال همچنین از نظامیان آمریکایی مستقر در مناطق مختلف جهان و خانواده های آنها تجلیل کردند.