فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی از پرداخت ۴۵ میلیارد تومان وام اقتصاد مقاومتی در آذربایجان غربی خبر داد.


به گزارش سرویس سیاسی باریش ، سردار سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرّم پیش از ظهرامروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های هفته بسیج در آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: بسیج یک فرهنگ است که موجب اتحاد و انسجام اسلامی شده و گرامیداشت هفته بسیج نیز به‌منظور تبیین جایگاه و نقش این نیروی مقتدر مردمی برای جهانیان است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با هفته بسیج بیش از 37 عنوان برنامه در سراسر استان با محوریت محرومیت‌زدایی اجرا می‌شود.

سردار خرم گفت: بسیج طلایه دار اقتصاد مقاومتی است و توانسته در چند سال اخیر با اختصاص 45 میلیارد تومان زمینه اشتغال بیش از 7هزار و 800 خانوار را فراهم سازد.

وی به وجود سه هزار و ۷۵۰ پایگاه مقاومت بسیج در محله‌ها و اقشار مختلف بسیج افزود: امسال سی و هفتمین سال تشکیل بسیج به شمار می‌رود بنابراین ۳۷ برنامه محوری برای این ایام در نظر گرفته‌ایم.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی اظهار داشت: در سال ۹۵ پنج هزار نفر در قالب ۵۰۰ گروه با عنوان گروههای جهادی در روستاها و مناطق محروم استان اقدام به احداث غسالخانه٬ سرویس بهداشتی٬ مدارس و تأمین نیازهای آب و برق و جاده کرده‌اند.

سردار خرم با بیان اینکه همچنین در سال ۹۴-۹۵ اعتباری بالغ بر ۱۲۹ میلیارد ریال برای محرومیت زدایی هزینه شده است اضافه کرد: سپاه با پرداخت یک میلیارد تومان به شهرداری ارومیه عملیات اجرای یادمان شهید باکری با جدیت و تحت یک حرکت جهادی توسط شهرداری ارومیه در حال اجرا است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی ترویج گفتمان انقلابی‌گری با تاکید بر جهاد فرهنگی، نمایش اقتدار و آمادگی بسیج، نقش‌آفرینی تشکل‌های خودجوش مردمی، معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های نهفته در بسیج برای خدمت به مردم و کاهش تصدی‌گری برنامه‌های بسیج در رده‌های ستادی را سیاست‌های ابلاغی عنوان کرد.